Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ondřej Konrád & Gumbo

2007-06-11 19:42

Ondřej Konrád, původně hudební publicista, sestavil kapelu Gumbo v roce 2000. Její název pochází z neworleánské kreolské gastronomie. Jde o hustou polévku z několika druhů masa, uzenin a zeleniny, specifickou vůní místních bylin, četnými chutěmi a ostrostí. Podobně by to mělo být s muzikou skupiny, byť vznikající v českém kotli. Vaří se v něm blues, balady, jazz, funky i rock.

Spoluzakladatelem Gumba je kytarista Josef Štěpánek, představitel spičky nové jazzové generace, k níž patří i varhaník Jakub Zitko, tenorsaxofonista Radek Zapadlo, basista Daniel Eberle a bubeník Roman Vícha, kteří si na scéně vybudovali pevné postavení jako sólisté a doprovazeči (ve skupinách Safe Jazz, Peculiar, Analogic Romana Pokorného, Funk Experience Marcela Bárty atd.).

Z prolínání žánrů vzniká vlastní zvuk a charakter, i když blues, jazz a improvizace zůstávají základními stavebními kameny. Gumbo má za sebou sezónu v jazzklubech, výborné přijetí na festivalech v Plzni a v Šumperku, živou nahrávku pro Český rozhlas a vystoupení v ČT. Repertoár tvoří vlastní aranžmá neoposlouchaných jazz-bluesových standardů i původní skladby. Mimo samozřejmě zpěvné angličtiny se ohlíží také po češtině. Spojit muzikantský koncept se sdělením v mateřském jazyce považuje za nepominutelnou výzvu.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>