Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

On the Dark Road

2007-09-28 00:26

ON THE DARK ROAD

...vydejte se s námi za tajemstvím temné cesty, o které nikdo neví, kde končí… nahlédněte do světa, ve kterém lidské hříchy ožívají jako neškodné groteskní bestie, do světa na konci cesty… na co myslí smrt v okamžiku, kdy si nás bere s sebou? a jaký je ten její svět? stejně bizarní a malicherný jako ten náš? ale co když se smrt, s tváří dítěte, na chvíli zasní a zapomene na svou práci… čas se zastaví, člověk křehne, předměty ožívají… být na konci cesty je vzrušující a nebezpečné zároveň. ...představení na hranici fyzického divadla a moderní pantomimy, s velice neobvyklým spojením černé grotesknosti, syrové tělesnosti a poetické křehkosti. Autorské představení Theatra Pantomissima.

...v dnešní odcizené, i když na první pohled globalizované, společnosti se povědomí o smrti stává jednou z posledních konstant. stačí se podívat na dětské kresby, v nichž se nachází neprefabrikovaná zkušenost s vlastní konečností. tato poslední antropologická konstanta nabízí prostor, v němž odcizený člověk může spatřit tvář druhého. představení on the dark road je vystavěno ze snů a z imaginací, jež byly rozpracovávány ve volných improvizacích. divák je uveden do jakési fiktivní obrazárny, v níž se objevují a zase ztrácejí jednotlivé obrazy smrti. imaginace ukončuje a rozvíjí další imaginaci a příběh existuje pouze v samotném procesu rozvíjení. jedním z nejdůležitějších divadelních prostředků je nabízená nedořečenost, která si žádá divákovu individuální představivost a zkušenost.
...představení na hranici fyzického divadla a moderní pantomimy, s velice neobvyklým spojením černé grotesknosti, syrové tělesnosti a poetické křehkosti.

autorské představení Theatra Pantomissima
režijní spolupráce: Petr Boháč
hrají: Miřenka Čechová a Radim Vizváry
hudba: Matouš Mef Hekela
světla: Martin Špetlík
kostýmy: Monika Roženková a Šárka Sedláková
produkce: Andrea Machová, Partida o.s.

...tímto představením theatro pantomissimo vykračuje k nové formě nonverbálního vyjádření, které v sobě spojuje prvky fyzického divadla, tance a pantomimy a zároveň se inspiruje odlišným pojímáním tělesnosti, než ze které vychází evropská pantomima.
(více na www.czechpantomime.eu )

Cena vstupenek 160,- / 90,- Kč. Na toto představení se vztahují výhody pro členy klubu přátel dnp.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>