Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Novoroční ohňostroj na Letné

2008-12-31 00:20

Tradiční pražský Novoroční ohňostroj, který vypukne letos opět v 18.00 nad Letnou, bude tentokrát ve znamení devítek. Pražany seznámí "s devíti podobami ohňostroje v devíti zemích čtyř kontinentů".
ářčáářOhňostroj se jmenuje Devět obrazů, které reprezentují Francii, Itálii, Německo, Španělsko, Portugalsko, Jihoafrickou republiku, Japonsko, Kanadu a Mexiko. Každý z devíti obrazů bude trvat přesně 99 sekund. Ohňostroj odstartuje 19sekundové preludium a bude zakončen 89vteřinovým finále v českém duchu. Celková délka ohňostroje tedy bude magických 999 sekund.
„Při přípravách pražského novoročního ohňostroje jsme kladli důraz na souznění charakterů daných zemí s tempem, barevnými kombinacemi, ale i zákonitostmi historických odlišností ohňostrojného umění,“ řekl o světelné show hlavní designér Jaroslav Štolba ze společnosti Flash Barrandov SFX. Ohňostroj bude odpálen opět od metronomu na Letenské pláni, a to 1. ledna v 18 hodin, a bude viditelný na několik kilometrů. Nejlepší výhled bude tradičně z Dvořákova nábřeží a na Františku.
Dopravní opatření na Nový rok
V souvislosti s oslavami konce roku a novoročním ohňostrojem budou v centru Prahy a na nábřežích a mostech pod Letnou zavedena některá dopravní opatření. V době novoročního ohňostroje 1. ledna 2009 budou od 17.40 do 18.30 hodin s ohledem na bezpečnost diváků uzavřeny tyto komunikace:
nábř. E. Beneše v úseku Klárov-Štefánikův most
Klárov v úseku Valdštejnská-Mánesův most
Dvořákovo nábř. v úseku nám. Jana Palacha-Štefánikův most
Mánesův most, Čechův most
V uvedené době bude v této lokalitě také omezen provoz tramvají.
Záznam z loňského Novoročního ohňostroje najdete na konci tohoto článku  
zdroj:praha.eu, magistrat.praha-mesto.cz
 
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>