Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

NIRVANA revival

2007-06-11 19:42

NIRVANA revival  (NERVANA Beroun)

Název kapely Nervana zřejmě nemá cenu komentovat, evokuje jak napětí, které nejen na pódiu všichni prožíváme, tak i původní snahu zahrát si pár písniček od K. Cobaina, které se nám delší dobu líbily.

Skupinu dali dohromady v roce 2005 někdy na přelomu druhé květnové soboty a neděle původní kytarista Václav Raufer a zpěvák kapely Michal Rozehnal. Původní repertoár tvořily převážně skladby K. Cobaina z alba Nirvana in N.Y. Kapela byla původně pouze dvoučlenná, založená účelově na dobu určitou. Po uplynutí doby (účelem bylo zahrát na svatbě vaškova bráchy Martina) se rozhodlo o pokračování s tím, že se pokusíme dotáhnout kapelu do "standardní" podoby.

Václav se tou dobou znal s řadou berounských muzikantů a pro účinkování v kapele původně opět na omezenou dobu přesvědčil bubeníka Ondřeje Žižku a baskytaristu Illyu Pavlova, zároveň s nimi získává i možnost využívání zkušebny v SZUŠDrMixoLidínské (Illya je totiž pražskýheadhunter a berounský ZUškolník v jedné osobě). V této sestavě cvičila a hrála cca 2 měsíce, po kterých se za nedramatických okolností změnilo obsazení baskytaristy (Illya odešel), na jeho místo nastoupila slečna Eva Holická.

Po nástupu slečny Holické se situace v kapele i mimo kapelu nijak výrazně neuklidnila, u cca 3/4 členů kapely tomu bylo právě naopak. Na ten dramatický čas s odstupem vzpomínáme snad všichni nakonec v dobrém, odehráli jsme celou řadu povedených představení, život nabíral nové rozměry. Bohužel se zároveň čím dál tím víc vyhrocovaly odlišné názory Raufera a Rozehnala na průběh koncertů i na způsob vedení kapely, vystoupení někdy končila i přes divácký úspěch :-) rozpačitě :-(. Postupem času se situace stávala neúnosnou a bylo otázkou času, kdy dojde k řešení situace. Nakonec se Raufer s Rozehnalem dohodli na ukončení hudební spolupráce (na kolo prý spolu ještě někdy pojedou :-). Prakticky na den po roce, kdy "kapela" odehrála v původní sestavě své první vystoupení, proběhlo v pražském Vagonu dne 23. 7. 2006 poslední společné vystoupení.

Rozehnal poté oslovuje zbylé členy kapely a berounského kytaristu Radka Havlíčka s úmyslem pokračovat. Dochází k dohodě a kapela poměrně intenzívně znovuoživuje repertoár, doplněný o nové skladby. V půlce srpna 2006 proběhlo týdenní soustředění v sále v hospodě na Felbabce s cílem totální profesionalizace týmu.

Kapela má v úmyslu pokračovat a rozšířit postupně převzatý repertoár o své vlastní skladby.

Budoucnost kapely:

Jak vidno z předchozího textu, je těžké předvídat, kam to všechno směřuje. Kapela se nikdy nechtěla a nebude chtít prezentovat jako klasický revival Nirvany (ani čehokoliv jiného), rozhodně nám při vystoupeních nejde o kopírování image původní sestavy (ostatně asi jste si všimli, že jsme čtyři a dlouhé (navíc tmavé) vlasy má jen baskytaristka Eva). Baví nás hrát všechno, co má v sobě energii (Od Sex Pistols po Johnnyho Cashe).

Ve městě chmelu jsme si po měsíci věnovanému převážně zkoušení zase zahráli. Zahráli jsme kompletní program, začali jsme netradičně unpluggy, pak jsme postupně přitvrzovali. Snad jsme si neudělali ostudu, pan provozní z Baterky si nás prý pozve znovu :-). Atmosféra v klubu se ke konci podobala klipu "Smells Like Teen Spirit", někteří z nás byli nakonec rádi, že neodstali od místních přes držku. Místní haló ozvěte se, netušíme proč!

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>