Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Starý drsoň Cave v sobotu na letné

2008-05-20 10:07

Romantické klavíry jsou hudbou minulosti, Cave se vrací k pramenům. Image drsňáka z Birthday party ale přizdobil legračním knírem a v klipu vystupuje v růžovém tričku na tělo. Trochu proplešnul, ale přibrousil i ostří svojí ironie. V Praze vystoupí v sobotu na Stadionu Sparty. Uvnitř videoklipy z nového alba.
Kdysi mi jeden punkáč řekl: „když slyšim Cavea, otevírá se mi kudla v kapse.“ Nechtěl ho opravdu zabít. Spíš se cítil jako taková zhrzená punková milenka, které miláčka přebarvili na popovo.  Bylo to v 90. letech, kdy Cave nazpíval s Kylie Minoque hit o divokých růžích. Žánrová a emocionální rozervanost jako by ale od té doby srůstala a v předešlém albu Grinderman se zase představil jako nelítostný rocker. Tohle směřování potvrdil i čtrnáctým vydaným albem Dig, Lazarus, Dig!!!, které hodlá představit českému publiku.
Jak název napovídá, sralo se inspirací se alba biblické vyprávění o Lazarově vzkříšení. Nick Cave vysvětluje: „Vybavuje se mi, jak jsem prvně slyšel Lazarův příběh jako kluk v kostele a byl jsem jím zasažen, rozrušen a traumatizován. Všechny nás přece naplňuje posvátnou úctou největší z Kristových zázraků, Lazarovo zmrtvýchvstání. Mě ale také zajímalo, jak celou věc pociťoval Lazar. Jeho příběh jsem přenesl do New Yorku, aby byl současný.“ "I když jsme do téhle desky dali maximální množství energie, zbylo jí hodně i na to, abychom vyjeli na turné. Chceme ji předvést živě, chceme se s ní podělit," řekl Cave těsně před vydáním desky. V Praze s šesti dalšími hudebníky. Lístky vyšších kategorií jsou vyprodané a vybývají pouze vstupenky za 880,- Kč
TZ, turban

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>