Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

New Face of Prague

2008-08-23 13:19

Unikátní výstava New Face of Prague s podtitulem Pražská architektura pro roce 1990 bude k vidění ve Vstupní hale Pražského veletržního areálu Letňany v září během stavebního veletrhu FOR ARCH 2008. Expozice, která je rozdělena do deseti témat, se zaměřuje výhradně na metropoli. Všímá si zajímavých projektů v centru i v okolí města, kde bují především obytné developerské projekty. Pro výstavu byly vybrány nejdůležitější porevoluční realizace, ale pohled je zaměřen i do budoucnosti.

Hlavní část výstavy New Face of Prague zahajují notoricky známé objekty jako Tančící dům, Zlatý anděl, Palác Langhans, Oranžerie na Pražském hradě, Muzeum Kampa a další. Ty doplňují méně známé či často nepřístupné realizace jako kancelářské Nové ústředí ČSOB v Radlicích, Corso Karlín, E-Gate či Palác Edison. Obytné domy zastupuje především Eggo, Na Hřebenkách nebo soubor Na Krutci. Hotelové komplexy a jejich interiéry se chlubí Hotel Sax, Hotel Josef či Andel`s Hotel Prague.

Zvláštní pozornost je věnována vzdálené i blízké budoucnosti, která Prahu čeká. Ve vizualizacích je tu zastoupeno Tower City v Holešovicích, River Gardens v Karlíně, City na Pankráci a nebo Národní technická knihovna v Dejvicích. Letná a její případná Národní knihovna v podobě blobu Jan Kaplického zařazena nebyla, z čehož nejspíše vyplývá, že se se s ní buď vůbec nepočítá nebo se sní nepočítá v Praze.

Vzdálená budoucnost je pak naznačena pouze na jediném panelu a je na něm zobrazeno několik možností rozvoje města. Speciální panel je věnován i olympijské vizi uspořádání letních her za osm let. Velké pražské památky jako Národní divadlo, Rudolfinum nebo židovský hřbitov pravděpodobní odpůrci upravili velmi věrohodně do vtipné podoby běžných sportovišť.

Výstavní projekt New Face of Prague, který by neměl ujít žádnému zájemci o architekturu a budoucnost města, je řešen jako soubor desítek panelů, plných fotografií a podrobných popisů objektů. Výstava se na veletrh FOR ARCH přesune z Českého centra v Rytířské ulici v Praze, kde je k vidění do konce srpna 2008.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>