Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Neúspěšný atlet

2007-06-11 19:42

Neúspěšný atlet – punk folk rock

Neúspěšný atlet – jazz punk 100%, trochu jazzu s punkovými rytmy + punková ladnost a jazzová svižnost

Historie kapely Neúspěšný atlet se začala psát v létě roku 2002, kdy bylo z atletického oddílu TJ Lokomotiva Horní Měcholupy vyloučeno několik členů, pro špatnou životosprávu a katastrofální výsledky. Tito odpadlíci se rozhodli, že založí hudební skupinu a losem si určili kdo na jaký nástroj bude hrát.
Počáteční nadšení jim kupodivu vydrželo dodnes a již se jim podařilo vetřít se do několika zavedených klubů (Jazz klub Železná, Malostranská beseda) a festivalů (Jimramov) a tam vyrazit dech všem přítomným, zejména pak zvukaři.
Několik petic za zrušení tohoto spolku adresovaných ministerstvu kultury se kupodivu nesetkalo s pochopením na příslušných místech a tak dodnes můžete narazit na toto podivné hudební sdružení atletických analfabetů, které svoje orgie produkuje nejčastěji (a nejraději) v útulném hanspaulském klubu RAF. Hudební formu produkovanou tímto gangem lze buď popsat několika krkolomnými složeninami (pubfolk, punkjazz), nebo všeříkající větou: Neúspěšný atlet - kapela, která používá víc nástrojů než akordů.
V roce 2003 pronikli nejprve tito záškodníci se svojí produkcí do uprchlických táborů v Seči a Kostelci nad Orlicí a o prázdninách doprovázeli sdružení Velký vůz na kočování Podkrkonoším s divadelní hrou Z tajností žižkovského podsvětí, v přestrojení za doprovodnou kapelu. V září téhož roku pak zaznamenali svůj koncert v hanspaulském klubu RAF a posléze tento záznam vydali coby demo 2003.
První polovina roku 2004 byla ve znamení čekání na kapelníka Helmuta, který se v listopadu 2003 vydal do Anglie dohodnout (neúspěšně) atletům koncert. Tento jeho výjezd měl bohužel za následek odřeknutí Vráťou Fillerem (úspěšně:) dohodlého koncertu ve Vídni. Bezprostředně po jeho návratu vystoupil Neúspěšný atlet na festivalu Otevřeno v Jimramově a nazkoušel několik nových písní, které posléze (v lednu 2005) nahrál v pražském studiu Botevova.
V březnu 2005 vychází nahrávka Řekněte dámo..., kterou pokřtil 13. května Jarda Traband Svoboda. Několik měsíců v kapele na akordeon hostuje Petr Skála (místo svého bratra, který se vydal v Helmutových stopách) a dochází k doplnění a modernizaci atletické výstroje a výzbroje. Kapela vystupuje na několika dosud nenavštívených stadionech (U Vystřelenýho oka, Balbínka) a v recenzi v časopise Rock & pop dostává od Petra Korála pěkných 2 a půl hvězdičky. V prosinci chytá Neúspěšný atlet druhý dech – trumpetistu Lukáše.
V roce 2006 zintenzivňuje kapela svou činnost a několikrát si zahraje i mimo území Velké Prahy (Volyně, Bernartice, Čelákovice), v samotné Praze se pak nově zabydluje v tělocvičně Balbínovy poetické hospůdky na Vinohradech. V červenci vyrazí atleti s kondičním trenérem Lukášem Pilařem na soustředění do Babic na Vysočině a při té příležitosti nahrají základy k nové desce. Ta je nakonec pod názvem Dneska už nic nebude pokřtěna Jaroslavem Olinem Nejezchlebou 3.12. v Balbínce. Na této nahrávce přiložili u několika písniček ruku k dílu i trabandité Jana Modráčková (zpěv, trubka) a Evžen Kredenc (banjo).

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>