Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Nejkrásnější knihy a ilustrace světa

2008-06-10 18:20

3 - 29.6.2008
vila Portheimka (Šefánikova 12, Praha 5 )

Výstava je otevřena denně kromě pondělí od 10. do 18.00 hodin, vstupné 30,- / 15,- Kč, pro skupiny 10,- Kč.


Od 3. do 29. června se v galerii ve vile Portheimka (Šefánikova 12, Praha 5 ) koná výstava ROSTEME S KNIHOU aneb NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY A ILUSTRACE SVĚTA, představující knihy a ilustrace pro děti a mládež, jež získaly v roce 2006 mezinárodní ocenění.
Výstava je pořádána v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou, pod záštitou Svazu českých knihkupců a nakladatelů a za finanční podpory Městské části Praha 5 a Ministerstva kultury ČR.

Ve spolupráci s německou nadací Stiftung Buchkunst (Nadace Knižní umění) z Frankfurtu nad Mohanem, která každoročně vyhlašuje a oceňuje nejzdařilejší knihy světa, je připraveno na 80 titulů z 28 zemí (Austrálie, Belgie, Bělorusko, Česká Republika, Čína, Dánsko, Ekvádor, Estonsko, Finsko, Francie, Holandsko, Chorvatsko, Írán, Japonsko, Kanada, Litva, Lotyšsko, Německo, Norsko, Nový Zéland, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Tchaj-Wan).
Dále ve spolupráci s Bienále ilustrácií Bratislava jsou prezentovány vítězné ilustrace, vybrané v rámci mezinárodní soutěže BIB (Brazílie, Dánsko, Írán, Moldavsko, Německo, Polsko, Rusko, Slovinsko).
Během výstavy je připraven v dopoledních hodinách doprovodný literární program - autorská čtení, literární i ilustrátorské dílny a scénická čtení pro pro žáky a studenty, který nejen pobaví, ale také poučí.

www.svetknihy.cz, www.rostemesknihou.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>