Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

NATÁLIE KOCÁBOVÁ & co. a U-PRAG

2007-06-11 19:42

NATÁLIE KOCÁBOVÁ & co. a U-PRAG

začátek 20.30

( vstup 100,- Kč )

------------------------

NATÁLIE KOCÁBOVÁ
Hummingbirds In Iceland
Tak tohle je velké překvapení! Nová deska Natálie Kocábové je úplně jiná, než si kdokoliv dovedl představit. Pokud ji budete poslouchat "bez předsudků", uhrane vás záplavou silných emocí, progresivních hudebních postupů i celkové atmosféry. Těžko se definuje, ale o to s větším zaujetím se poslouchá!
Hudební složky alba se ujal Michal Pavlíček ml. a Michaela Poláková. Autorkami textů anglicky zpívaných skladeb je pak vedle samotné Natálie i její matka Marsha či Michaela Poláková. 1. singlem na rádiích je skladba Open The Door.

Webové stránky interpreta : www.nataliekocabova.cz

U-PRAG : Náš projekt vznikl na základě experimentování s elektronickými základy v kombinaci s živými nástroji na podzim roku 2002, kdy jsme učinili zásadní krok a začlenili do naší hudby dva středobody v podobě dvou darbuk (potažmo dvou týpků, kteří na ně hrají). Od začátku roku 2006 pak s námi také koncertuje MC Skiver J a v dubnu došlo k významné změně, kdy s námi začal hrát na kytaru Milan Broum. Aktuální složení je tedy následující…

šimon dvorský - vokály, samply, programování
tomáš lacina - basa
milan broum - elektrická kytara
dan petkevič (petke & wich) - perkuse
honza stiborek (koky) - perkuse
jakub loučka (skiver j) - MC

dále pak…
andrej lažo - zvuk
zuzka mertlíková - grafika, fotos
martin huleja - web, grafika
lukáš herrmann - grafika, fotos
ondra posejpal (posyč) - city (ex-el. kytara)

O nás
Hudba, kterou vytváříme je i pro nás těžko popsatelná. Díky klasickému základu kapely (basa, kytara) v kombinaci s elektronickou složkou a perkusemi nás napadá pojem break-rock. Pokoušíme se však nevnímat hranice mezi styly a často tak vzniká směs bizarních poloh oscilujících mezi junglovými, housovými, breakovými a downtempovými rytmy.

Promo Text 1
Projekt U-Prag působí na české elektro-instrumentální scéně od podzimu 2002. Za tu dobu dokázal oslovit veliký okruh publika, a to hlavně díky svému širokému hudebnímu záběru a živostí vystupování. V jejich hudbě naleznete mnoho hudebních rovin, od rocku až po drum’n’bass, s převažující taneční energií. Základem muziky U-Prag je elektronický podklad (Šimon Dvorský), který je doplněn kytarovou složkou (elektrická kytara – Milan Broum, basová kytara – Tomáš Lacina) a umocněn živostí perkusí (Jan Stiborek, Daniel Petkevič). Nadto vyniká zpěv (Šimon D.) a v několika skladbách navíc dominuje nekompromisní MC Skiver J. U-Prag nejčastěji vystupují s řadou djs (breakbeat, d’n’b, psytrance) a jejich živá vystoupení bývají často doprovázena videoprojekcí (OKO3) a dalšími pozvanými performery.

Promo Text 2
Projekt získává svou definitivní podobu na podzim roku 2002, kdy se k již fungujícímu seskupení experimentujícímu se samply a programovanými bicími v kombinaci s kytarovou složkou (el. kytara, baskytara) připojují dva perkusionisté. Je to impuls, který zahajuje intenzivní tvorbu a dává vznik názvu U-Prag. Na začátku roku 2006 dochází k výměně kytaristy a přichází MC Skiver J.
Přestože jde o relativně mladý projekt, své pevné místo na pražské klubové scéně již získal. Pravidelně koncertuje ve svém domovském klubu 007 Strahov, dále např. v CrossClubu, a na začátku roku 2005 se také několikrát představil v pražské Roxy. Mezi mimopražskými destinacemi jsou zajímavé německé Drážďany a festival Rock for People.
Plný zvuk kytary a basy se prolíná s plochami a samply a vytváří tak působivou atmosféru. Přesnost programovaných bicích je pak násobena živostí perkusí, které během vystupování hrají podstatnou roli. Zpěv střídající rytmizované úseky s pasážemi melodickými pak podtrhuje charakteristický výraz kapely.
Vzhledem ke zvláštní nástrojové kombinaci a absenci živých bicích se dá U-Prag jednoduše popsat jako alternative breakbeat, live jungle, crossover percussion jungle, atd. nicméně ani jeden z těchto názvů nedokáže obsáhnout všechny hudební roviny.

U-Prag také spolupracuje a vystupuje s řadou sound systémů a djs [d`n`b, jungle, breakbeat,psytrance]. Basstillbeat, Basswood, Bassbeast, Bassys, Tele2beatz, Shamanic, Postek, Tribalvision, B4 Twilight dj`s a další. Za zmínku stojí také vizuální prezentace v režii OKO3.

“U-Prag hrají takový ten poctivý jungle líznutý breakbeatem. Ne že by vzali jeden d’n'b loop a ten nechali dunět beze změny osm minut, pěkně to lámají, sekají a kroutí. Živé nástroje a elektronika vedle sebe, tak jak to má být. Obzvláště na domácí scéně je v tomto ranku permanentní podstav.” Tadeáš Haager, Rock&Pop 3/2005, D.I.Y., str. 37

www.u-prag.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>