Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

N.O.H.A. (Noise Of Human Art, DE/E/USA/CZ) - XXXI. International Jazz Festival Prague

2007-06-11 19:42

26. listopadu, N.O.H.A.
20:00 hod., Rock Café Praha

Vstupenky koupit online:
cena 390 Kč + servisní poplatky

Více informací: www.jazzfestivalpraha.cz  
-----------------------------------------------------------------------------------------

Skupina N.O.H.A. na sebe výrazně upozornila již svým debutovým albem, které ji okamžitě zařadilo k předním umělcům tvořícím ve stylu pop-avantgarde v Evropě. Posluchače zaujala zejména zvláštní struktura jejich skladeb v kombinaci s osobitým syrovým zvukem. Oblibu a úspěch skupiny N.O.H.A. potvrzuje jak vysoký prodej jejich dosavadních desek (v žebříčcích německé taneční hudby obsadila skupina se svými vydanými alby 1., 4., 10. a 19. místo), tak i tradičně velký počet vystoupení v nejrůznějších klubech a na festivalech.

Navzdory své rozsáhlé koncertní činnosti dokázali před nedávnem tito talentovaní a vysoce motivovaní hudebníci nalézt dostatek času na tvorbu dalšího alba, které je nabité průzračnými a navzájem dokonale provázanými skladbami. Není přitom nejmenších pochyb, že N.O.H.A. se chystají posunout své umění opět o úroveň výše.

Celkový zvuk je nyní ještě živější, více experimentální a modernější než kdykoli předtím.

Skupina N.O.H.A. zůstává i nadále kosmopolitním seskupením. Nová zpěvačka Minerva Diaz Perez pochází z města Gijon ve Španělsku. Její expresivní a jemně dráždivé vokály jsou ozdobou živých koncertů a dodávají jim neopakovatelnou hloubku a zvláštní atmosféru. S projevem této zpěvačky kontrastuje a zároveň jej skvěle doplňuje osobitý styl newyorského rappera Chevyho.

Vedoucími této mezinárodní sestavy jsou Filip Noha, saxofonista pocházející z Prahy, a německý klávesista Jochen Eickenberg. Ti jsou zároveň i tvůrci většiny skladeb. Na živých vystoupeních je pak tato čtveřice doplněná ještě o basistu Tima Rashida a bubeníka Tobiase Belkera. Výsledkem je úžasný a energií nabitý hudební zážitek.

Koncerty této hudební sestavy jsou vždy kombinací taneční hudby a živého koncertu a jednoznačně potvrzují, že skupina N.O.H.A. přesně ví, jak svůj komplexní zvuk přenést na pódium. Společných koncertů se skupinou N.O.H.A. se již zúčastnily takové osobnosti jako Armand van Helden, Goldie, J. Majik, Malachi ze skupiny Herbalizer nebo Andy Smith z Portishead. Skupina N.O.H.A. pokaždé přesvědčila obecenstvo, že dynamiku jakéhokoli DJe skvěle doprovodí svým živým vystoupením – v jedinečné souhře.

Více informací na www.planet-noha.com

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>