Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Filmy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Pohyblivý klub neslyšícího diváka: MUSÍME SI POMÁHAT

2008-03-20 23:57

FILMOVÝ VEČER

Pohyblivý klub neslyšícího diváka: Musíme si pomáhat

Film promítáme s rozšířenými titulky pro sluchově postižené. Některé výrazy vysvětlujeme pro prelingválně neslyšící. Připravilo Camino, o.s.

vstupné: 50,- Kč  
----------------------------

Musíme si pomáhat

Komedie / Drama
Česko, 2000, 120 min

Režie: Jan Hřebejk
Hrají: Bolek Polívka, Csongor Kassai, Jaroslav Dušek, Anna Šišková, Jiří Pecha, Martin Huba, Simona Stašová, Vladimír Marek, Jiří Kodet, Richard Tesařík, Kryštof Hanzlík, Anička Jarchovská, Otto Ševčík, Iveta Dušková 

Obsah / Info:
Velmi úspěšná okupační komedie je dalším společným dílem autorské dvojice scenáristy Petra Jarchovského a režiséra Jana Hřebejka. Tvůrci se dívají na tragické období českých dějin s odstupem, s komediální nadsázkou i s porozuměním pro lidskou slabost. V místy až překvapivě napínavém příběhu vycházejí ze skutečných epizod, jež se odehrály během protektorátu. Smutným hrdinou vyprávění je maloměstský penzionovaný úředník Josef Čížek, který pod tlakem okolností schová ve svém bytě mladého židovského uprchlíka. Situaci mu značně komplikuje zejména čechoněmecký kolaborant Prohaska, který nadbíhá jeho půvabné ženě Marii. Určitou smířlivostí k různým typům postojů českých lidí vůči okupantům, jež je ostatně naznačena již názvem, vyvolal snímek polemiku. Ta však byla zcela zastíněna obrovským diváckým ohlasem i řadou cen z domácích i zahraničních filmových akcí. Film získal mj. pět Českých lvů a Cenu české filmové kritiky a byl nominován na Oscara v kategorii cizojazyčných filmů. (oficiální text distributora)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>