Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Move Festival 2007: LAURENT GARNIER & live band (F)

2007-06-11 19:42

PALÁC AKROPOLIS
Kubelíkova 27, Praha 3
www.palacakropolis.cz


Move Festival 2007: LAURENT GARNIER & live band (F)
čtvrtek 11.10. 19.30 h

Koncert pořádá Palác Akropolis ve spolupráci s Francouzským institutem a Gato Loco Production.

For the love of music – Laurent Garnier a jeho první živé vystoupení v Praze.

V rámci festivalu Move se pražskému publiku představí francouzský hudebník, producent, Dj a zásadní osobnost elektronické scény Laurent Garnier s doprovodnou kapelou a předvede svou nenovější živou show založenou na spojení stylu elektro a jazzu.

Už patnáct let je Laurent Garnier součástí slavného tažení elektronické hudby. Jeho
umění za mixážním pultem z něj okamžitě udělalo hvězdu světového formátu, která
dokáže kluby a scény proměnit v pohanské chrámy, kde je vše výstřední povoleno,
včetně divokých pohybů a ztráty sebeovládání. Jako DJ neúnavně jezdí po světě, ale
přesto si vždycky najde čas na vydání alba, které rozšíří jeho už tak bohatou diskografii.

Laurent Garnier
Laurent Garnier se narodil roku 1966 na pařížském předměstí. Odmalička se díky svým rodičům pohyboval v hudebním prostředí a v klubové kultuře. Již jako dvanáctiletý si pořídil první gramofony a o dva roky později začíná svým setem na novoroční party svou profesionální dráhu.
V 21 letech utekl před vojenskou povinností a za hudební kariérou do Velké Británie a brzy se jako první a jediný Francouz stal rezidentem legendárního manchesterského klubu Hacienda, kde debutoval v roce 1987. Od té doby se stal klíčovou osobností elektronické hudební scény, získal mnohá ocenění hudebního tisku jako nejlepší DJ a vytvořil si velmi specifický vztah se svým publikem. Garnier má pověst výjimečného DJ, o čemž mohly svědčit davy entuziastických fanoušků před kluby Rex v Paříži, L´Anfer v Dijonu, kde byl dlouhodobým rezidentem.
Garnier je respektován jak detroitskými kmotry techna, s nimiž si vytvořil blízké vztahy, tak novou generací DJů a producentů, jejichž vkus spoluutvářel svými sety a rozhlasovými pořady.
Vedle své DJské kariéry vždy tvořil svou vlastní hudbu. V roce 1991 vydal sérii EP na značce Fnac Dance Division. S tím dále pokračoval na svém vlastním labelu F Communications, který založil roku 1994 spolu s Ericem Morandem. Tracky jako Acid Eiffel nebo Wake Up, jež vyšly na Fnacu, se staly odrazovými můstky nové francouzské elektronické scény.
Garnier se tím stal vyslancem francouzského techna a housu. V říjnu 1994 vydal své první album Shot in the Dark a krátce na to se stal jedním z prvních francouzských umělců, jenž byl pozván do prestižního vysílání BBC 1 Peel Sessions.
Druhá deska 30 byl dalším zlomovým bodem v Garnierově kariéře. Rozhodl se oklestit svou hektickou DJskou dráhu a soustředil svou pozornost na studiovou práci na své vlastní hudbě. Jako DJ vystoupil roku 1998 na hlavním podiu pařížské Techno Parade a svá živá vystoupení piloval na velkých evropských festivalech, např. Sonar, Borealis, T in The Park, Creamfields, atd, aby se pak za doprovodu 14 hudebníků a tanečníků představil v pařížské Olympii.
V roce 2000 vyšlo Unreasonable Behaviour, jeho do té doby nejdokonalejší a nejosobnější album. Překvapivá nahrávka se neostýchala projevit rozdílný a trýznivější zvuk, než příznivci od Garniera znali. Tato práce přinesla chválu kritiky, přes 250 000 prodaných alb a jeden nepopiratelný hit The Man With The Red Face.
Po čtyřleté odmlce následovalo posluchačsky náročné a hypnotické album The Cloud Making Machine, na němž překvapil jazzovými prvky. V srpnu 2006 Garnier své fanoušky potěšil kompilací Retrospective 1994-2006, představující „the best of“ remastrovaných verzí největších dancefloorových klasik. V září 2007 vyšlo jeho poslední album Public Outburst. Jedná se o skladby živě nahrané na loňských letních festivalech a inspirované improvizovaným jazzem 70. let. Vytvořil je s Buggem Wesseltoftem, Benjaminem Rippertem a dlouhodobým spolupracovníkem Phillipem Nadaudem. Album vychází s bonusovou videonahrávkou hitů The Man with the Red Face a M Bass.
Garnier je také proslulý svou fascinací filmem, spoluprací s mladými režiséry a originálními videoklipy. Pro publikum v Louvru v roce 2006 vytvořil Duos Ephémères (Pomíjivé dvojice). Je to program „kino-mixů“ složený ze setkání tvůrců elektronické hudby a němých filmů z počátku 20. století. I tady měl Laurent Garnier úspěch na celé čáře a kritiky nešetřily chválou. V Praze budou Duos Ephémères představeny pravděpodobně v roce 2008.

Respektovaná osobnost francouzské taneční scény přijede do Paláce Akropolis s živou kapelou čítající 7 členů. A pozor, chybět nebude ani saxofonista Philippe Nadaud, který vdechl život hitu „The Man With The Red Face“.

Vstupenky v ceně 390,- v předprodeji v kavárně Paláce Akropolis a sítích TICKETPRO (+poplatky) – na místě 450,-

HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER KONCERTU WWW.POSLOUCHEJ.NET

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>