Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

MONEY TRANSFORMANCE

2009-02-09 18:59

česko-anglicky / v rámci festivalu Malá inventura 2009
90 min
punková operetka
Secondhand Women
finální režie: Viktorie Čermáková
hrají: Halka Třešňáková, Daniela Voráčková, Stefania Thors, Petra Lustigová, Monika Načeva
hudba: Lada Plachá
produkce: SPREAD O.S. , Milena Fabiánová
scéna a kostýmy: Jana Preková
světelný design: František Fabián
výroba scénografie: Tomáš Bambušek
 

Vždy aktuální téma – peníze. Naivní či reálné představy o tom, jak by nás zbavily všech starostí. Jak funguje výměnný obchod – sex za pohodlí, peníze za ztrátu svobody ve tvorbě… Divadelní skupina SECONDHAND WOMEN předvede ve svém nejnovějším projektu stylové skoky z jednoho žánru do druhého. Pozlátko výpravné operetky střídají autentické osobní výpovědi. Sami rozhodněte, za kolik byste koupili jejich úsměvy, aby byly opravdové!

Herečky přinášejí na jeviště spolu s humorem i závážné otázky a nabízejí varianty kontrastních odpovědí. Různorodost jich samotných umožňuje otevřené scénické diskuse, a jindy naopak groteskně zoufalé prosazování si svého individuálního pohledu na téma peněz. SECONDHAND WOMEN kritizují hromadění drahých výrobků, a na druhou stranu touží po značkových kabelkách a luxusu ze života bohatých žen. V hudebních pasážích inscenují kabaretní choreografie, taneční mini znělky a autorské písně. Od lítaček western salónu přes intimní výpovědi hereček do prostředí kriminality latinské ameriky. Přes sambu ke kankánu, od dolaru ke koruně a od vlastní kapsy do World Trade Center….

... zdivadelňují sami sebe a zároveň vlastně problémy celé divadelní (taneční) komunity. Nijak suchopárně, naopak s velkou dávkou (sebe)ironie a někdy až černého humoru. Jsou silné v tom, že dokáží bez rozpaků naservírovat divákovi vlastní osudy, svá curiculum vitae, a historii své skupiny jako scénickou případovou studii, která ve zkratce poukazuje na širší problém. Vlastně jsou velmi angažované, avšak místo aby mentorovaly, baví na sto způsobů - s cílem (s nadsázkou) vymámit z publika peníze a vyprat ty špinavé.
Taneční zóna

§2008: BANKOVNÍ ÚŘEDNÍCI Z CELEHO SVĚTA MAJÍ NA ZÁKLADĚ DOKLADU O PROPUŠTĚNÍ OD ZÁŘÍ 2008 NA TOTO PŘEDSTAVENÍ VSTUP ZDARMA
premiéra: 12. listopadu 2008

podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Hl. Město Praha, Nordic Cultural Point, Odsherred Theatre Centre, SPREAD a MOTUS o.s. – produkce divadla ALFREDVEDVOŘE
www.secondhandwomen.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>