Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Filmy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Mladý, hrdý, nácek

2007-11-06 00:41

(Young, Nazi and Proud) Režie: David Modell , VB, 2002, anglicky / české podtitulky, 49 min

Reportér David Modell strávil několik měsíců po boku vlivného člena extremistické Britské národní strany Marka Coletta. Tento univerzitní student hovoří o svých sympatiích k nacistickému Německu i k jeho vůdci. Prohlašuje, že by raději žil ve 30. letech v Hitlerově říši než v mnoha současných městech demokratického království, a své proslovy prokládá nenávistnými rasistickými poznámkami.

Skutečně otevřený je však pouze tehdy, když se domnívá, že je kamera vypnuta. Na základě nařčení ze sympatií k nacistickým idejím se strana tohoto charismatického muže veřejně zříká. Režisér ale sleduje další události a dostává se pod povrch praktik politiků. Odhaluje, že celá tato aféra vedla pouze k posílení volebních šancí krajní pravice. Spřízněnost vedení Britské národní strany s Markem Colettem trvá, stejně jako neustává jeho příprava na post předsedy mladých nacionalistů.

Před očima diváka se odehrává nejen šokující ukázka politických a mediálních machinací, ale hlavně je tu vykreslen děsivý portrét muže, který dokazuje, že nebezpečné ideje neztrácejí svou působivost ani potom, co se staly příčinou a základem rozsáhlé genocidy. Latentní násilí ve společnosti je stále živé.

Partnerem večera je mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Po filmu se uskuteční debata s odborníky na problematiku neonacismu.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>