Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Mikuláš Rittstein - vernisáž + film SHORTBUS

2008-01-05 00:30

VÝSTAVA:
11.1. Mikuláš Rittstein - vernisáž + film SHORTBUS (od 19:00)
------------------------------------------------------------------------------------

Mikuláš Rittstein je studentem malířské školy V. Skrepla na AVU. Pracuje se spreji, akrylem a UV světlem. Zachycuje na svých obrazech panelová města, kde vyrůstal. 

... Jeho práce se rozpíná od fotografie přes konceptuální projekty, instalace, až po abstraktní malbu, v níž nevyužívá klasické malířské prostředky, ale pracuje s litými laky, spreji, šablonovou malbou a jinými experimentálními prostředky. Instalace, která je prezentována na výstavě, přesahuje klasickou malbu směrem k novým médiím. Spojení malby a UV neonů v prostoru světelné instalace, je právě jedním z dokladů, proč malba obstojí v diskusi o vlastní budoucnosti. Jak v některých případech ukazují autoři nejmladší generace, její hranice totiž mohou být pružné a nemusejí nutně končit v prostoru plátna, ale mohou jej přesahovat v nové roli v kooperaci s jinými médii....

-------------------------

SHORTBUS - film

Hrají: Sook-Yin Leeová (Sofia), Raphael Barker (Rob), Lindsay Beamishová (Severin), Justin Bond (šéf Shortbusu)
Režie:John Cameron Mitchell
Scénář:John Cameron Mitchell
Hudba:Yo La Tengo
Premiéra ČR:16.11.2006
Délka:102 minut

Příběh, který se ze všeho nejvíce podobá nádherné barevné pohádce, nás zavede do království extravagantního Justina Bonda, místa plného sexu všeho druhu, emocí, lidských osudů a soudržnosti, na nikdy nekončící párty nazývanou Shortbus. Zde se protknou životy pozitivního a láskyplného Jamese a psychicky nevyrovnaného Jamieho žijících spolu v homosexuálním svazku, sexuální terapeutky Sophie, která sama nikdy nezažila orgasmus, citově vyprahlé Severin poskytující sado-maso služby, citlivého mladíka Setha hledajícího si partnera elektronickou cestou, ale i starosty města a mnoha dalších. Každý z nich řeší nějaký problém či frustraci, ale jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>