Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

MICHAEL LANDAU GROUP - APJF

2007-06-11 19:42

AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL
MICHAEL LANDAU GROUP feat. GARY NOVAK, ANDY HESS
Praha, Lucerna Music Bar, Vodičkova 36

Ceny: CZK 315.00
Předprodej bude UKONČEN: 13/04/2008 18:00

Informace o akci: Kytarista Michael Landau je mezi kytaristy velmi ceněný. Je univerzálním hráčem, který hrál a natáčel např. s Joni Mitchell, Jamesem Taylorem nebo Milesem Davisem. Jeho kytarové mistrovství lze slyšet na stovkách CD. Jeho spoluhráči patří také mezi vyhledávané studiové hráče. Novak v Praze před lety hrál s Chickem Coreou.

www.mikelandau.com
-------------------------------

Muzikant a skladatel Michael Landau se narodil a vyrůstal v Los Angeles v Kalifornii. Od dětství byly jeho vzory The Beatles, Jimi Hendrix, Led Zeppelin, Cream a The Band. Jeho dědeček Ernani Bernardi hrál na alt saxofon a klarinet s Dorsey Brothers a Benny Goodmanem. Michael začal hrát na kytaru v 11 letech a krátce poté ho začal zajímat jazz a „electric“ jazz. Jeho prvními vzory se stali Weather Report, Pat Martino a Jaco Pastorius.

V polovině 70. let hrál Michael v tanečních klubech v Los Angeles s R n´B kapelou a objel západní pobřeží na turné s kapelou The Robben Ford Band, ve které hráli také Jimmi Haslip a Russell Ferrante, členové kapely Yellow Jackets. V devatenácti letech hrál s Boz Scaggs na celosvětovém turné a ve dvaceti se s pomocí Steva Lukathera a Jeffa Porcara stal studiovým hráčem.

K jeho studiovým úspěchům patří spolupráce s Pink Floyd, Milesem Davisem, Joni Mitchell, BB Kingem, Jamesem Taylorem, Sealem, Rayem Charlesem a Rodem Stewartem. Na internetových stránkách www.allmusic.com je uvedena kompletní diskografie, která obsahuje přes 500 nahrávek a soundtracků.

V roce 1984 Michael znovu nahrával a koncertoval s Joni Mitchel. Turné se jmenovalo The Refuge Of The Roads.V roce 1989 vydal svou první sólovou desku Tales from the Bulge, instrumentální nahrávku vydanou nejprve v Japonsku a poté u Creatchy records v USA. Se svým bratrem Teddy Landau, Davidem Frazeem a Carlosem Vegou založili v roce 1990 blues-rockovou kapelu Burning Water, se kterou vydali 4 alba. V roce 1993 se v anketě časopisu Guitar Player Magazine stal nejlepším studiovým kytaristou.

V současné době vystupuje se skupinami The Michael Landau Group, The Wreckers, Robbenem Fordem, The Jazz Ministry, Stolen Fish, Hazey Jane a Jamesem Taylorem.

K jeho posledním projektům patří dvojalbum živého hraní, která v USA vyšlo u společnosti Tone Center, v Evropě u Mascot Records a v Japonsku u Vega Music.

Miluje hudbu, sendviče, staré věci všeho druhu a velmi rád tráví čas svou ženou Karen.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>