Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Měsíc černošské historie (mezinárodní festival Black History Month)

2007-06-11 19:42

Měsíc černošské historie

mezinárodní festival Black History Month

3. listopadu 2006 v Řetízku

hosté

Motto: Dědicví a horizonty » odkaz černošských národů a výzvy ve 21. století

"Měsíc černošské historie je oslavou slavné minulosti Afriky, vzdáním úcty všemu tomu, čím Afričané, ať už pocházejí z afrického kontinentu nebo diaspory, přispěli lidské civilizaci. Inspiruje a kultivuje hrdost Afričanů a všech lidí, kteří si uvědomili, že jsou vlastně také Afričany. Tato událost by měla ukázat pozitivní a zářící obraz Afriky, Afričanů a celé černošské rasy, který je jinak tak nešťastně prezentován v médiích u nás i jinde. V tomto smyslu je zároveň také snahou vzdělávat, obzvláště ty, kteří Afriku a Afričany znají pouze ze špatných zpráv o hladomoru a humanitární krizi." Kofi Nkrumah

V rámci letošních oslav připravujeme workshopy, přehlídku filmů s tématikou černošské historie, divadelní vystoupení, besedy a africká setkání.

Akce se koná se pod záštitou České komise pro UNESCO a za podpory Ministerstva kultury ČR.

Termín akce: 30. 10. - 4. 11. 2006 Praha, Plzeň

Program v divadle DISK - malá scéna Řetízek, pátek 3. 11. 2006

Odpolední program určený pro širokou veřejnost, převážně však pro rodiče s menšími dětmi „Výlet do Afriky“ (14:00 – 17:00). Na programu bude taktéž divadelní představení souboru Cultura Africa, o.s. avšak nesoucí název „Tam, kde rostou banány“, určené pro menší diváky. Dále budou otevřeny tvůrčí africké dílny – keramická dílna, dílna potisku látek ghanskou symbolikou Adinkra (vlastní trička s sebou), výtvarná dílna inspirovaná etiopskými pohádkami a jinými africkými mýty a bajkami. Připraven bude také koutek s africkými hrami, omalovánkami, kvízy a krátká projekce ze života malé ghanské vesnice.

Vstupné je volné.

pořadatelé

o.s. Humanitas Afrika, o. s. Cultura Africa

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>