Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Medové dny

2007-09-25 20:52

Medové dny - výstavní sál a venkovní expozice s příchutí medu.

Ve výstavním sále botanické zahrady:
Výstava Středního odborného učiliště včelařského z Nasavrk u Chrudimi o současnosti včelařství, ekologii krajiny a pěstování včel

Ve 3 stáncích na cestách v expozici:
Prodej medoviny, medu, kosmetiky, čajů, svíček ze včelího vosku a dalších včelařských výrobků, ochutnávka různých druhů medu a medoviny.
Prodej perníčků z medového těsta, zdobení cukrovou polevou - pro děti i dospělé
Tradiční čajovna „U cesty“

Včelařské vzdělávací centrum, o. p. s.
Střední odborné učiliště včelařské – Včelařské vzdělávací centrum, o. p. s. je obecně prospěšná společnost
založeno Ministerstvem zemědělství České republiky a Českým svazem včelařů
vzdělávání v oboru včelařství poskytuje již více než 50 let

Včelařská farma Veletov
Včelařská farma Jany Provazníkové vznikla na základě rodinné tradice v roce 2000. Sídlo farmy je v malé obci Veletov nedaleko Kolína, v nadmořské výšce kolem 190 metrů.
Vlastní produkce včelařské farmy je zaměřena na získávání a zpracování jednodruhových medů. Jana Provazníková nabízí různé druhy medu – řepkový, slunečnicový, akátový, lipový, luční, nebo i takové rarity jako med kakostový, kaštanový nebo med ze svazenky.

-----------------------

*BOTANICKÁ ZAHRADA HL. MĚSTA PRAHY

Praha 7 - Troja, Nádvorní 134, tel. 234 148 111, fax 233 542 629, e-mail: info@botanicka.cz, http://www.botanicka.cz

Dopravní spojení: metro trasa C - Nádraží Holešovice, bus 112 do stanice Zoologická zahrada nebo Botanická zahrada Troja, odtud pěšky dle značení. Metro trasa C - Kobylisy, bus 102, 144, 186 do stanice Na Pazderce, odtud pěšky dle značení. Návštěvníci mají možnost využít ke vstupu do zahrady bránu u zastávky MHD - bus č. 112 Kovárna.

Parkování: v blízkosti botanické zahrady není parkování možné, využijte parkoviště u severního vchodu do ZOO nebo doporučujeme vyjet ulicí K Bohnicím a K Pazderkám až na odstavné parkoviště botanické zahrady. Cesta od parkoviště vede lesoparkem, je velice dobře značena a netrvá déle než 10 minut. Parkoviště je, na rozdíl od parkovišť ZOO, střežené.
Cena parkovného: 60 Kč/den - odstavné parkoviště botanické zahrady v Bohnicích.

Otevírací doba:
Venkovní expozice a Vinice sv. Kláry: denně: 9-17 h. Psi na venkovní expozice smí pouze s náhubkem a na vodítku.
Skleník Fata Morgana: út-ne 9-17 h. Psům je vstup do skleníku zakázán!

Průvodcovská služba:
Do skleníku i na venkovní expozice si lze objednat průvodcovskou službu. Vstupné + 250 Kč/hodina výkladu v českém jazyce, v cizím jazyce za 500 Kč/hodina výkladu. Průvodcovskou službu nutno předem telefonicky objednat na tel. 603 582 191 nebo e-mailem: veronika.trmalova@botanicka.cz.
Kromě základního výkladu o nejzajímavějších rostlinách skleníku (venkovních expozic) nabízíme i provázení na témata "Masožravé rostliny" ve sbírkách botanické zahrady a "Užitkové rostliny" ve skleníku Fata Morgana.

Poradenská služba:
V případě zájmu o poskytnutí odborných informací a rad je možné využít informační službu botanické zahrady, a to prostřednictvím e-mailu: info@botanicka.cz. Nově lze informace získat i na mobilním tel. 737 284 270 (telefonická odpovědna je k dispozici 2 dny v týdnu: pondělí a středa 10-16 h).

Vstupné:
Venkovní expozice: dospělí 40 Kč, děti (6-15 let) + studenti (karta ISIC + TEACHER) + senioři + ZTP 20 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti 6-15 let) 100 Kč, doprovod ZTP + děti do 6 let + pedagogický dozor zdarma.
Společné vstupné (opravňuje vstup do skleníku Fata Morgana + venkovní expozice): dospělí 100 Kč, děti (6-15 let) + studenti (karta ISIC + TEACHER) + senioři + ZTP 50 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti 6-15 let) 250 Kč, zdarma doprovod ZTP + děti do 6 let + pedagogický dozor.
Upozornění: klima ve skleníku není vhodné pro velmi malé děti a osoby s kardiovaskulárními chorobami!

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>