Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Marty Hall (can)

2007-06-11 19:42

MARTY HALL (CAN)
Special Gig in Blues Sklep
OMEZENÁ KAPACITA!

Informace o akci:
Po neobyčejném úspěchu koncertních turné ze začátku tohoto roku vyjíľdí Marty Hall opět vystupovat po Evropě, tentokrát se svým novým albem Urban Roots.
Marty Hall je jiľ zavedenou hvězdou I na české scéně, současnými milníky na jeho cestě vzhůru jsou několikerá vystoupení v televizi včetně vysílání beznadějně vyprodaného koncertu v ostravském klubu Parník, nabitý festivalový program na celé léto, a to jak v Evropě, tak v ČR, zahrnující např. Blues V Lese, Colours of Ostrava a daląí či jeho vystoupení s Albertem Lee v praľské Lucerně.
První, co upoutá na hudbě Kanaďana Martyho Halla, je skvělé umění minimalismu. Jeho styl vychází z blues 30. a 40. let dvacátého století, ale způsob přednesu a velká otevřenost vąemi směry činí jeho blues nezaměnitelným. Vedle jeho vlastních skladeb (Ecoman, Not like I didn't know, Will you be droppin by...) uslyąíte na jeho koncertech jak osobité interpretace nadčasových klasik Willie Dixona či Jimmiho Reeda, tak pecky, jako je rocková verze megahitu 70. let Rock'n'Roll Hoochie Koo.
Rozsah talentu Martyho Halla vyľaduje doprovod sloľený z prvotřídních muzikantů , který, v případě, ľe nevystupuje sólo, tvoří Gregg Fancy (baskytara) a Doug Mackay (bicí), "rhythm section" legendárního Dutchie Masona, kterého B.B.King nazval "kanadským předsedou blues". Častým hostem na vystoupeních je i kytarista a jeden z nejrespektovanějąích bluesových hráčů na harmoniku na světě Butch Coulter, který se objevil na jeviąti např. s Jimmy Pagem, Mickem Taylorem... Marty Hall spolu s Butchem Coultrem nahráli i dvě alba pro prestiľní značku Enja Records. V Čechách vystupuje rovněľ s vynikajícím Pavlem Malinou (z věhlasných kapel Druhá tráva a Fragment).
Hudba Martyho Halla je precizní, koncentrovaná, přesto vąak velmi dynamická a lehká. A» rockové nebo klidné, blues Martyho Halla se vám dostane pod kůži.

www.urbanworld.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>