Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Marián Varga

2007-06-11 19:42

MARIÁN VARGA

Když se řekne Marián Varga, většině z vás se jistě vybaví léta sedmdesátá, experimenty a artrocková fůze klasické hudby s bigbeatem, která je provoněná dlouhými a strhujícími improvizacemi. Tento fenomenální hráč na klávesové nástroje (zejm. hammond) byl zakládajícím členem nadčasových Collegium musicum, dále spolupracoval s P. Hammelem a dalšími osobnostmi slovenské scény. V současné době všemožně hostuje a věnuje se velmi úspěšně sólovému vystupování.

Marián Varga je legenda. Ne kvůli množství vydaných alb (dvacet dvě včetně desek se skupinami Prúdy a Collegium Musicum, s Pavlem Hammelem aj.) nebo hudby, kterou napsal pro dvacet tři televizních a divadelních inscenací i osm celovečerních a deset krátkých filmů.

Jeho koncerty doslova elektrizují publikum a Marian hraje svěže, nově, ale přitom nezapomíná na svoje nejslavnější melodie.

V jeho současné tvorbě a koncertním vystoupení najdeme skladby různých klasických skladatelů, ale i lidovou a vlastní tvorbu v úpravách pro několikery syntetické klávesové nástroje.

www.marianvarga.sk

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>