Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Filmy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

DNY EVROPSKÉHO FILMU - MARATON EVROPSKÉHO FILMU Světozor

2007-06-11 19:42

Sex, nadějě a láska

Švédsko

2005 / Lisa Ohlin / 93 min.

švédská verze s anglickými titulky

český překlad do sluchátek

hrají: Ing-Marie Carlsson, Krister Henriksson, Lennart Jähkel, Mira Eklund, Oliver Loftéen

Drama o síle lásky, chuti na sex a o tom, jak důležitá je naděje. Birgit, matka pubertální dcery, uvízla v nudném manželství. Když se po 19 letech vrací domů Bertil, její někdejší dětská láska a dnešní televizní moderátor, Birgit ucítí šanci jednou provždy změnit svůj život. Bertilův návrat ovšem nepřináší jenom naději, ale také probouzí hluboko uložené vzpomínky a palčivá tajemství Birgitiny rodiny. Jak se nakonec ukáže, Birgit není jediná, kdo prahne po změně.

Léto v Berlíně

Německo

2005 / Andreas Dresen / 110 min.

německá verze s anglickými titulky

český překlad do sluchátek

hrají: Inka Friedrich, Nadja Uhl, Andreas Schmidt

Nejlepší přítelkyně Nike a Katrin bydlí ve starém činžáku ve východní části Berlína. Přes den jdou každá svojí cestou – rázná Nike pracuje jako ošetřovatelka, rozvedená Katrin již dlouho hledá práci a současně se stará o svého pubertálního syna Maxe. Vlahé letní noci tráví obě na balkoně a u vína se dělí o své zážitky a sny o štěstí. Přestože bydlí odděleně, žijí tak nějak spolu. V žáru horkého léta se ale začíná rozpouštět i pouto mezi nimi – velký podíl na tom má řidič kamionu Ronald. Zdá se, že se jejich život od základů změní.

Obchůdek snů

Estonsko

2005 / Peeter Urbla / 112 min.

estonská verze s anglickými titulky

český překlad do sluchátek

hrají: Maarja Jakobson, Anne Reemann, Evelin Pang

Alice se vrací do Tallinnu z dovolené v Portugalsku a zjišťuje, že televizní studio, ve kterém pracovala jako kostymérka, právě zkrachovalo. Přesvědčí švadlenu Adu a maskérku Janu, které taky zůstaly bez práce, aby si spolu otevřely obchod, ve kterém si lidé budou moci splnit své sny. V průběhu zařizování se Alice střetne s temnější stránkou světa byznysu i s lidmi hladovými po slávě za každou cenu, ale zároveň znovu nalezne lásku a pravé přátelství. „Obchůdek snů“ je vtipný, život oslavující film o ženách, přátelství, lásce a životě v estonském stylu.

Mouchy na zdi

Dánsko

2005 / Åke Sandgren / 92 min.

dánská verze s anglickými titulky

český překlad do sluchátek

hrají: Trine Dyrholm, Lars Brygmann, Kurt Ravn, Henrik Prip

Dokumentaristka My Larsenová dostala lehce neobvyklou nabídku od magistrátu města Ravnsborgu: natočit dokument právě o tomto magistrátě. Je sebevědomě odhodlaná zachovat si uměleckou svobodu a využít všechny možné prostředky, aby o Ravnsborgu řekla pravdu. Díky skrytým kamerám a mikrofonům brzy zjistí, že na první pohled klidná radnice má i svou temnou stránku. Někdo se snaží zakrývat stopy vedoucí k děsivému tajemství a dělá všechno pro to, aby My zabránil odhalit pravdu.

Rukojmí

Lotyšsko / Estonsko / Slovinsko

2006 / Laila Pakalnina / 74 min.

lotyšsko-anglická verze s anglickými titulky

český překlad do sluchátek

hrají: Branko Zavrsan, Kristaps Mednis, Jekabs Nakums, Pauls Butkevics

Na letišti v Rize přistane unesené letadlo. Sedmiletý Tom, který cestuje sám, se chce o zemi, ve které se neplánovaně ocitl, dozvědět co nejvíce a dobrovolně se stane rukojmím. Vedle obvyklých požadavků v podobě kufru s hotovostí

a přistaveného letadla s plnou nádrží tak únosci předkládají i velice originální přání: výběr nejlepší místní čokolády, kazetu s kurzem lotyštiny pro samouky, zorganizování festivalu lotyšské lidové hudby nebo exhibiční vystoupení místních biatlonistů.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>