Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

MALÁ INVENTURA 2008

2007-06-11 19:42

MALÁ INVENTURA 2008
ST 20.2. - NE 24.2.
Festival nového divadla

6. ročník
Malá inventura představuje vždy nejzajímavější premiérové projekty loňského roku z oblasti fyzického, tanečního, vizuálního, interaktivního, vokálního, nonverbálního, experimentálního a cross-over divadla. V rámci festivalu je možnost vidět i nové tváře, mladé nezávislé performery. Prezentuje nejen jednotlivá představení, ale i síť divadelních producentů a prostorů v Praze, jenž vytvářejí kvalitní podmínky pro novátorskou divadelní tvorbu. V roce 2008 na festivalu spolupracují: Alfred ve dvoře, PONEC, Roxy/NoD, NABLÍZKO, Divadlo Archa, Duncan Centre, Minor, Bio Oko, La Fabrika a České muzeum hudby.

Program a bližší informace o festivalu najdete na http://www.malainventura.cz/  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

program:

20.2. ST

19:00 / Alfred ve dvoře
TEST.OST.ER.ON / Stage Code / auto experimentální gender rallye
Jaké jsou nové vzory ‚správného chlapa'? Jak se vyvíjí model partnera, otce, úspěšného muže? Jaký vliv má změna postavení žen ve společnosti? Tým mužů různých oborů pražské umělecké scény se pustil do průzkumu svých životů a ideálů.

20:30 / Ponec
Portrét / NANOHACH & Ioana Mona Popovici / současný tanec a pohybové divadlo / jazykově bezbariérové
Portrét - několik příběhů o vině, nedostatku odpuštění a vztazích plných obviňování. Představení oceněné Cenou Sazky 2007 za objev v tanci a Cenou Sazky za interpretaci pro Annu Caunerovou.


21. 2. ČT

17:00 a 20:30 / La Fabrika
Albert se bojí / Vojta Švejda, James Donlon / děsivá pantomima / jazykově bezbariérové
"Jsem tady, jsem za tebou, jsem ve tvých očích, ve tvém hlasu, ve tvém srdci. Ty mne nevidíš, ale já tebe ano." Podaří se Albertovi překročit svůj stín? Zvládne to sám? Obrovská představivost versus trpasličí odvaha. Strach přichází do našeho divadla.

19:00 / Alfred ve dvoře
TRAINS - There is a Train Station in my Head / Handa Gote research&development / industriální haiku / jazykově bezbariérové
Prvotní inspirace se odvíjí od skřípavých zvuků brzd a nápisů na rezavých vagónech. Atmosféra jiného času otištěná ve starých venkovských nádražích a rozpadajícím se rezavém šrotu se v projektu Trains přetavila do abstraktního industriálního obrazu.

20:30 / NoD 
Easy Tolk / Krusha / audiovizuální performance / jazykově bezbariérové
Dominance a podřízenost - studie dvou principů ve vzájemném kontrastu. Elektronický jazyk (zvuk) je v případě EASY tOlk přenos video "notáže", formou animace horizontálních přímek do stereo zvuku (video OUT > audio IN). Vzniká paleta frekvencí, která v určité kompozici může znít jako jazyk (který neexistuje). 

21:00 / Muzeum hudby
TANEC PAPÍROVÝCH TANEČNIC / Jan Komárek / koláž alternativního tance / jazykově bezbariérové
Představení je ojedinělou událostí pro 21 tanečníků, performerů a hudebníků inspirovanou neobvyklým výtvarným prostorem Českého muzea hudby v Praze na Malé Straně (původně barokní kostel sv. Máří Magdaleny), kde také bude mít 21.2. 2008 ve 21 hodin svou druhou PREMIÉRU. Jedná se o sérii skupinových i sólových výstupů tanečníků v papírových kostýmech, prokládaných etudami, které mají charakter pohybového divadla. Kromě živě produkované hudby tvoří doprovod také hlasy, zvuk mačkaného papíru, nahrávky a zvukové koláže...


22. 2. PA

16:00 / Minor
ZAHRADA v angličtině / Jiří Trnka, Apolena Vynohradnyková / pohádka / jazykově bezbariérové
Kdo by se nechtěl stát znovu na chvíli dítětem a vstoupit se třemi kluky do tajemné zahrady, obrostlé psím vínem? Najdete v ní starého sprostého kocoura, co chodil za školu, velrybu a trpaslíka, kterému čas oprýskal všechny barvy.
Překládáno do mezinárodního znakového jazyka.

17:30 / Duncan Centre
Winners / Dora Hoštová, Dagmar Chaloupková, Klára Alexová / taneční performance / jazykově bezbariérové
Tři krátká solo vystoupení – BIO-GRAF, X, HIDDEN ROOMS – od vítězů ceny Jarmily Jeřábkové 2007 a ceny CJJ 2007.

18:30 a 20:30 / NoD  - ZRUŠENO
ČEKÁRNA / Farma v jeskyni / fyzické divadlo / jazykově bezbariérové
V čekárně jako v meziprostoru se potkávají „náhodní" cestující a nenáhodně se tam vracejí mrtví. V banálním vztahovém trojúhelníku se kumuluje privátní násilí, evokující nezhojené historické trauma, ze kterého pořád roste tichý nacionalizmus.
Inscenace získala cenu týdeníku Respekt za nejsilnější taneční dílo.

18:30 a 20:30 / La Fabrika
OIDIPUS (KOMPLEXNĚ) / divadlo HoMe / experimentální činohra
HoME nenabízejí obyčejné divadlo, nabízejí divadlo jako hru. Hru která se díky aktivní účasti publika mění, rozvíjí a možná také skončí každý večer jinak.

19:00 / Alfred ve dvoře
Den zloby / Pierre Nadaud, Vojta Švejda / fyzický koncert / jazykově bezbariérové
„Den Zloby" jsou tři partitury vytvořené a společně interpretované jejími autory: Vojtou Švejdou hrajícím na elektrickou kytaru, Pierrem Nadaudem vyjadřujícím se pohybem a Fredem Griotem píšícím a deklamujícím text. V pozadí projektu stojí inspirace biblickou knihou Jób.

19:00 / Alfred ve dvoře, malá scéna
PŘEPÓLOVANÝ SARTRE/sartre.exit / Petr Šourek / textová databáze
Nespouštějte podezřelé soubory s příponou .ism: existential.ism, human.ism, natural.ism

22.00 / Ponec
Lapohádky neboli LEdové TEcho / Divadlo DNO / loutkové technologické představení s živou hudbou
Ledově technologizované příhody z neposkvrněné severské přírody. Záliba v poslechu internetového rádia Suomi přivedla divadlo DNO do Laponska. Laponský samorost jako loutka, japonská technologie jako princip. Také jste v dětství mysleli, že Laponec je Japonec?


23.2. SO

14:00 / Ponec
Pohádky po kapkách / Lenka Tretiagová, Tereza Marečková / současný tanec, pohybové divadlo, interakce, pro děti
Interaktivní pohádkové představení, ve kterém hrají a tančí profesionální herci a tanečníci spolu s dětmi-diváky. 

18:30 a 20:30 / Archa
Plačky / SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský) / jevištní báseň o jednom pánovi a šesti lidech, kteří spolu zažijí zvláštní setkání / jazykově bezbariérové
Plačky jsou tradiční slovanské zpěvy nad mrtvým. Tato tradice je volnou inspirací k nové inscenaci, ve které SKUTR konfrontuje starý svět – starý způsob života našich pradědů a náš současný svět – současný středoevropský život. Máme v sobě ještě kořeny naší tradice a dovedeme je odkrýt? Projekt pracuje s kombinací fyzického divadla a tradičních slovanských písní.

18:30 a 21:00 / NoD
Alma a Amanda / KREPSKO / pohybové divadlo / jazykově bezbariérové
Alma a Její Sestra Amanda. Amanda a Její Sestřenice Alma. Amanda a Její Hrozně Tajná Kamarádka Alma. Alma a Její Zrcadlo Amanda. Amanda a Její Milovaná Alma. Amandy Alma. Almy Amanda. Stejné, a přeci jiné. Nejlepší kamarádky, nejlepší nepřátelé.

19:00 / Alfred ve dvoře
AKČNÍ LYRIKA - Souboj těla se slovem / Ondřej David / fyzické básnění
Žádná chvilka poezie z televize! Ale proud, frekvence, která je pořád ve vzduchu. Stačí logiku zahodit a na proud se napojit!

20:30 / Ponec
Holdin´ Fast / Jozef Fruček, Linda Kapetanea, Dot 504 / současný tanec a pohybové divadlo / jazykově bezbariérové
SNOVÁ BALADA O SEXUALNÍ ZÁVISLOSTI. Představení je výsledkem spolupráce prvního českého plně profesionálního tanečního souboru DOT 504 s Jozefem Fručkem, v zahraničí uznávaným choreografem a tanečníkem.

20.30 / BIO OKO
Jožkalipnikjebožíčlověkaneumílhát! No. 7 aneb Bacha na ušatý stěny, pane Jožko / Vojtěch Mašek a Džian Baban / čtená divadelní šaráda
Začínající básník a novinář Jožka Lipnik je slavným německým spisovatelem a nakladatelem Hermannem Schlechtfreundem nečekaně vtažen do vysoké hry tajných služeb a špionážních lstí. Má však s sebou povolení k domovní prohlídce? Repríza čtené divadelní šarády.

21:30 / BIO OKO
Večírek dobře ztracených hlav / festivalový večírek


24.2. NE

15:00 / Ponec
PULLCHERIUM FAMFULÁRE MUNDI - NEJKRÁSNĚJŠÍ FAMFULÁRE SVĚTA – Moc, hrdinství a válka se salámem / Vojta Švejda / punková pantomima / jazykově bezbariérové
Pokračování úspěšného celoročního projektu Metamorphosis famfuláre – improvizovaných punk pantomimických show, které vznikaly z chuti vytvořit bláznivou show s využitím pantomimy, clownerie, slova a písní.

16:00 / NoD
Hlas Anny Frankové / Miřenka Čechová & Petr Boháč / plastické progresivní divadlo
Anne Franková umírá v koncentračním táboře v Bergen Belsenu – nikoliv jako symbol utrpení vězňů ani ne jako hrdinka nedopsaného deníku, ale jako třináctiletá dívka, jíž byl násilně ukraden život, její sny, její touhy. Z tohoto vědomí se odvíjí náš divadelní příběh o dospívající dívce a jejich zápiscích.

17:30 / Duncan Centre
Triptych ( Horizontální tanec / DeRbrouk / Tanec Magnetické baleríny) / Jan Malík / Andrea Miltner a Johanka Víchová / taneční performance / jazykově bezbariérové
Dvě tanečně-pohybová sóla a jeden "obrazový duet", jsou večerem estetiky a scénického vidění režiséra a lighting designéra Jana Komárka, který je propojen s cítěním a pohybovým umem Jana Malíka a Andrey Miltnerové. Společným jmenovatelem je téma "odcházení".

19:00 / Alfred ve dvoře
Titán / Marta Trpišovská, Michal Vodenka / konduktérské komediální drama / jazykově bezbariérové
Konduktérské komediální drama, které poukazuje na jedinečnost okamžiku. On a Ona, žijí na hromádce ve vlastním mikročasoprostoru. Oba mají své intenzivní sny a přání, křížící se a narážející na sebe.

19:00 / Rock café
EXIT / Marta Ljubková / příběh o lidech, kteří nechtěli zůstat
Pozdní komunismus. Čtyři lidé různých národností v utečeneckém táboře. Za dveřmi vytoužená Amerika. Dostanou se? Domluví se?

20:30 / Ponec
ORCHESTRON / Jirka Vydra / zvukově-taneční improvizovaná koláž tří tanečníků a hudebníků propojujících se navzájem bez předem stanoveného scénáře
Jedná se o experiment s cílem propojit různé hudební variace a taneční kreace v jednom projektu. Každý hudebník, či skupina ovládá svého tanečníka na jevišti. Jednotliví tanečníci tančí pouze na svou přidělenou hudbu. Tím vznikají tři hudebně-taneční části, které se střídají a vzájemně prolínají.

OFF PROGRAM
25.2. PO

10:00 – 18:00 / Alfred ve dvoře / off program
ANIMACE KULTURY / Spolek Richelieu
konference s mezinárodní účastí vedená v angličtině, překládána do češtiny

23.1. - 29.2.BIO OKO
NEDOKONČENÉ SRDCE 
výstava fotografií - zátiší, portréty a jeden veselý akt
Pavel Vágner
- fotograf, vystudoval Pedagogickou fakultu UK v Praze - obor výtvarné umění. Fotí portréty, zátiší a reportáže, je členem výtvarného sdružení ASPIK a už 20 let vystavuje bud samostatně nebo pořádá výtvarné akce se zmíněným spolkem.

VSTUP ROXY NOD - 100 - 150,- Kč / předprodej TICKETSTREAM.CZ - kromě Easy Tolk / Krusha - 21.2.08

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>