Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Majáles Romale : GITANS

2007-06-11 19:42

Majáles Romale s kapelou Gitans rozehřeje na 1.máje Futurum Music Bar na Smíchově.

Součástí studentských oslav příchodu máje v romském duchu je taneční afterparty v rytmech tradiční i moderní romské hudby, klezmeru, latinsko-americké tvorby, balkánských dechovek, soulu, funku a samozřejmě sem tam i popu.

Romský, balkánký a jihoevropský folklór ve vzdušné a chytlavé kombinaci s jazzem, soulem a popem charakterizuje šestičlennou romskou formaci Gitans.
www.myspace.com/gitanscz

Hlavní náplní večera ve smíchovském klubu bude vystoupení přední české romské kapely Gitans. Kapelu Gitans tvoří šest muzikantů ve složení kytara, housle, basa, klávesy, akordeon a bicí. Nástroje doprovází převážně čtvero hlasů, z nichž dva jsou sólové (Milan Deméter, Milan Kroka). Hlavní předností skupiny je žánrová pestrost, výjimečná virtuosita, upřímná radost z koncertování a energií nabitá živá vystoupení. Kapela ve své hudbě spojuje tradiční romskou muziku, balkánský folklor, jazz, funk a další hudební žánry. V podstatě lze v muzice Gitans slyšet vliv romské hudby ze všech koutů světa.

Na konci roku 2007 kapela vydala své první album Viva Romale, které je ochutnávkou širokého a pestrého repertoáru Gitans. Album, které obsahuje především autorské písně skupiny, je velice pozitivně přijímáno hudební kritikou i širokou veřejností. „....muzika Gitans si zachovává určitou lehkost a vzdušnost, jež se stává i jejím poznávacím znakem a která ji zvedá nad ostatní žánry.“ hodnotí ve své recenzi album Vladimír Vlasák z MF Dnes. „...není divoká, prudká, její žár je spíše tlumený, o to však zajímavější, neboť si podmaňuje člověka postupně a zvedá jej ze židle.“... pokračuje Vlasák.

Jednotliví členové kapely mají bohaté zkušenosti z působení v jiných skupinách jako jsou Bengas (Milan Deméter a Alexaner Gadžor), Věra Bílá a Kale (Milan Kroka), Eda Kelarová (Milan Kroka) nebo slovenský Kmeťoband (Milan Kurej). Kapelu vede kytarista, zpěvák a skladatel a bývalý frontman skupiny Bengas Milan „Bingač“ Deméter. Výraznou postavou souboru je kromě zkušených muzikantů i mladý a velice talentovaný sólový houslista Josef Šenki. . „Instrumentální Čardáš, ve kterém se muzika vnitřně rozhoří, hlavně díky houslím Josefa Šenkiho, je pak nejlepším zakončením tohoto alba“ ...komentuje v recenzi Viva Romale Vladimír Vlasák. Na šestici doplňuje kapelu Gitans její nejstarší člen - akordeonista Michal Marcin.

Pro více informací a hudební ukázky, prosím, navštivte www.myspace.com/gitanscz .

Majales Romale
hrají: Gitans /cz
+ INTERNATIONAL AFTERPARTY
/Balkan, Gipsy, Latin, Afro, Klezmer & more/
1.5.08, 21:00
Futurum Music Bar
Zborovská 7, Praha 5
www.musicbar.cz
www.myspace.com/gitanscz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>