Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

MAGNUM - ''Wings Of Heaven 20th Anniversary Tour''

2008-03-19 00:05

MAGNUM
''Wings Of Heaven 20th Anniversary Tour''
+ guest
Praha, Retro Music Hall, Francouzská 4

VSTUPENKY - Ceny: CZK 590.00 TICKETSTREAM
Předprodej bude UKONČEN: 25/05/2008 18:00

Informace o akci:
Skupinu Magnum zakládají začátkem sedmdesátých let v anglickém Birgminhamu zpěvák Bob Catley a kytarista Tony Clarkin. Inspirováni úspěchem slavných birminghamských rodáků, tehdy již celosvětově slavných skupin Black Sabbath či Judas Priest, debutují v roce 1978 albem Kingdom Of Madness. Průlomovým počinem bylo ale až teprve v pořadí třetí studiové album Chase The Dragon z roku 1982. To se dostává až do britské albové top 20 a z něj pocházející grandiózní poprockové hymny Sacred Hour či The Spirit jsou dodnes součástí koncertních setů Magnum. Další kariéře skupiny pomáhá tehdější mohutný nástup Nové vlny britského heavy metalu. Média i fanoušci v 80. letech tomuto stylu nadmíru přejí a tak se v tomto období Magnum úspěšně etablují až na samém vrcholu světového melodického hard rocku. Trojlístek dalších studiových alb - On A Storytellers Night (1985), Vigilante (1986, producent Roger Taylor z Queen), a Wings Of Heaven (1988), jejich pozici definitivně upevňuje. Album Wings Of Heaven dokonce vystoupá až na druhou příčku oficiální britské albové hitparády! V té době se kapela může pyšnit i účastí na největších britských festivalech osmdesátých let – hrají před desítkami tisíc diváků v Readingu, Donigtonu i ve Wembley. Vyprodaná samostatná vystoupení mají i v kultovním londýnském koncertním sále Hammersmith Odeon.

Začátkem 90. let přesouvají Magnum své aktivity do USA. Na americkém trhu se pokouší o úspěch albem Good Night LA. Momentální vkus publika se ale v té době již přesouvá k nastupující vlně grunge a tak se kapela po další studiové desce Rockart a bilančním dvojalbu The Last Dance rozchází.Hlavní dva kapelové mozky, Clarkin a Catley se pak věnují svým vlastním aktivitám. Bob Catley si zakládá svůj vlastní hudební projekt s názvem Hard Rain a Tony Clarkin se zabývá studiovou produkcí.

Po osmileté odmlce a potřebném dobití baterek kapela překvapivě hlásí návrat na scénu zdařilým albem Breath Of Live (2001), kterým navazuje na nejsilnější momenty své kariéry. Toto své comebackové album Magnum ještě nesporně překonávají dalšími dvěma vyzrálými alby - Brand New Morning (2004) a Princess Release And Broken Arrow (2007).
Letošní evropské turné zavede kapelu i do Prahy, kde se poslední květnovou neděli představí v Retro Music Hall v sestavě Tony Clarkin – kytara, Bob Catley – zpěv, Al Barrow – basa, Harry James – bicí a Mark Stanway – klávesy. Magnum přehrají kompletní album Wings Of Heaven a samozřejmě neopominou přidat i nejzásadnější hity své hudební kariéry.

Více informací: www.magnumonline.co.uk

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>