Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kurzy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

DESÁTÝ ROČNÍK LETNÍCH TEXTILNÍCH DÍLEN

2007-06-11 19:42

DESÁTÝ ROČNÍK LETNÍCH TEXTILNÍCH DÍLEN S POTVRZENOU REZERVACÍ

Letní dílny jsou určeny zájemcům o poznávání asijského umění bez věkového omezení. Cena pořadu je 120 Kč a zahrnuje také vstupné do expozic a výstavy. Speciální výtvarný materiál lze objednat při zápisu a zakoupit před pořadem v ateliéru, ostatní výtvarné potřeby budou poskytnuty zdarma.

Dílny probíhají od 10.00 nebo 10.30 do 15 hodin s přestávkou na oběd.

Inspiračním zdrojem letošních dílen je výjimečná výstava Mistři čínského tušového malířství 20. století ve Valdštejnské jízdárně. Hlavním tématem se stane Květina v čínském tušovém malířství.

15. 7. ÚT 10.00–15.00 – Textilní šperk
Tvůrčí dílna začíná ve Valdštejnské jízdárně. V komentované prohlídce se zastavíme zejména u zobrazení čínské královny květin, pivoňky, ale i u jiných květin. Následně se společně vydáme tramvají a autobusem na Zbraslav do ateliéru. Zde vytvoříme kombinovanou technikou textilní objekt k ozdobě například letních šatů, tašky apod. Speciální materiál zakoupíte na místě (25 Kč).

16. 7. ST 10.30–15.00 – Originální zápisník
Středeční dílna začne na Zbraslavi. Inspirováni včerejší prohlídkou Čchi Paj-š´ových děl budeme se věnovat nejen malbě na textil, ale i jiným méně známým technikám. Potřebujeme: zápisník, adresář či diář s pevnými papírovými deskami, bavlněné bílé plátno (velikost dostatečná na jeho polepení), barvy a černý fix na textil, ostré malé i větší nůžky. Barvy a další speciální materiál (vlizelín) možno objednat a zakoupit na místě (cca 30 Kč).

-----------------------------------------------------------

Doprovodné programy k výstavě

Koncepce a koordinace pořadů lektorského oddělení: Gabriela Šimková
Autoři pořadů: Jitka Batličková, Klára Jindřichová, Michal Klapka, Gabriela Šimková a Lenka Žežulková

Aktuální nabídku pořadů pro individuálně přicházející návštěvníky, školní a zájmové skupiny sledujte v pražských kulturních přehledech, ve čtvrtletníku NG a na www.ngprague.cz.
Rezervace pořadů lektorského oddělení: e-mail: asiaedu@ngprague.cz nebo na telefonu
se záznamníkem: +420 257 920 481 a také písemně: zámek Zbraslav, Bartoňova 2, 156 000 Praha 5.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>