Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Festivaly
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Letní Letná 2007: Buchty a loutky - Žabák Valentýn

2007-08-10 12:52

Letenský park
Vstupenky na pohádky: 60,- Kč (balíček pro rodiny: 2 dospělí + 2 děti = 200,- Kč)
V prodeji budou na místě od 20. srpna.

Buchty a loutky
Divadlo Buchty a loutky vzniklo v roce 1991. Je stále na cestě. Nechce mít svou vlastní budovu. Nemá ani dramaturgický plán, nemá pevnou žánrovou linii. Je na cestě v hledání té pravé formy, toho pravého obsahu. Nač budovu na tak kamenité cestě?

V dětských představeních klade důraz na komorní dialog s divákem. Aby zážitek z divadla opravdu existoval, loutky hrají loutkově. Herecká vášeň ustupuje do pozadí.
Představení pro dospělé jsou čirým experimentem. Žádná inspirace současným divadlem ani dnes moderním návratem ke kořenům.
Zpracování autorských i klasických textů má víc společného s povadlým filmovým brakem, než s unaveným divadelním dramatem.
Věříme, že se pod omračující formou daří většinou nalézti obsahovou hloubku a potřebné poselství pro další den.

Žabák Valentýn
„Kvak, kvak... co se na mě tak díváte?! Já jsem princ!", prohlásí jednoho dne rozmazlený žabí chlapeček a uteče od maminky a tatínka za princeznou do světa, kde číhají žabí nepřátelé: hadi, ježci, ale hlavně - čápi. Však také Valentýn malé ptáče Isabelu, které cestou potká, před čápy varuje a chrání až do chvíle.. jé... neříkejte to... vždyť Isabela je...čáp! A přece zároveň nejlepší kamarád. Jak je to možné? Přijďte se podívat...kvak.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>