Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

LEONARDO DA VINCI: ČLOVĚK - VYNÁLEZCE - GÉNIUS

2008-10-06 10:16

LEONARDO DA VINCI NADĚLUJE VÁNOČNÍ DÁRKY – 2 VSTUPENKY ZA CENU JEDNÉ!!!!!

KE KAŽDÉ ŘÁDNĚ ZAKOUPENÉ VSTUPENCE NA VÝSTAVU LEONARDO DA VINCI V TERMÍNECH 22.-24.12. 2008 A 31.12. 2008 – 1.1. 2009, DRUHÁ ZDARMA!

Každý, kdo si zakoupí vstupenku na pokladně výstavy (Palác Rapid, 28 Října 13 - Můstek) na jakýkoliv z uvedených termínů, získává od nás druhou vstupenku zdarma jako dárek!
 


VÝSTAVA VYNÁLEZŮ A REPRODUKCÍ OBRAZŮ

od 4.10.2008, otevřeno denně od 10:00 do 20:00 HOD.
Palác Rapid, 28.října 13 - Můstek, Václavské náměstí 

VSTUPENKY V SÍTI TICKETPRO, WWW.TICKETPRO.CZ , CENY VSTUPENEK: 220 - 330 KčJEDINEČNÁ VÝSTAVA MÍŘÍ DO CENTRA PRAHY!
 

15. DUBNA 1452 SE NARODIL ČLOVĚK, KTERÝ MĚL ZMĚNIT SVĚT JAKO ŽÁDNÝ JINÝ. NARODIL SE V CHUDOBĚ A STAL SE DÍKY SVÉ NEOMEZENÉ VYNALÉZAVOSTI A KREATIVITĚ VĚDCEM, UMĚLCEM A UNIVERZÁLNÍM GÉNIEM, KTERÝ ZANECHAL SVĚTU OBSÁHLÉ A MNOHOSTRANNÉ DÍLO. BYL MALÍŘ, SOCHAŘ, ARCHITEKT, UMĚLECKÝ HISTORIK, PŘÍRODOVĚDEC, SPISOVATEL A VYNÁLEZCE. 

Výstava Leonardo da Vinci tematizuje Leonardovu asi nejzajímavější schopnost, to jest jeho schopnost jako vynálezce. Je to jedinečná příležitost k prohlídce jeho 50ti nejvýznamnějších vynálezů, které byly všechny s láskou vyrobeny přesně podle jeho detailních skic. Výroba trvala několik let a vynálezy teď budou poprvé vystaveny v Praze.
Kromě toho máte teď jedinečnou možnost si prohlédnout všech 23 maleb na jednom místě! Obrazy byly replikovány pracným, digitálním způsobem do své původní velikosti. Takto se dá vývoj malíře dobře sledovat. Kromě toho se dozvíte vše o dobrodružných příbězích maleb – o cestě kolem světa, kterou Leonardovy malby podstoupily – z Louvru až do Ermitáže!
Leonardova díla zadala nová měřítka a byla tak pokroková, že mohla být realizována díky moderním materiálům a novým výrobním technikám až mnohem později. I za více než 500 let jsou jeho konstrukce překvapivě aktuální. Leonardova genialita byla vždy výzvou pro vše spektakulární a nepředstavitelné. Jeden z jeho velkých snů byla neomezená pohyblivost.

Spousta výrobků dnešní doby se zakládá na Leonardových nápadech a konceptech jako například padák, kolo, výcestupňová převodovka, helikoptéra (vzduchový šroub), využití vodní energie, atd..
Oddejte se fascinujícímu světu tohoto génia, světu, který zasahuje daleko do minulosti, a přesto hladce přechází do naší současnosti.
Ale i milovníci hudebních umění si přijdou na své. Prof. Reinhard Amon a Maestro Prof. Contini pracně zrekonstruovali Leonardovo hudební dílo. Návštěvníci budou při prohlídce výstavy doprovázeni Da Vinciho hudbou. 

WWW.LEONARDO-DA-VINCI.CZ      WWW.LIVENATION.CZ


Automobil


Veslice

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>