Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

live: LAVAGANCE + PARA

2008-03-20 00:55

Úterý 15.04.2008
Lavagance + Para /sk/
live: LAVAGANCE (lavagance.com, myspace.com/lavagance)
live: PARA (myspace.com/paraband)
Kytaroví Lavagance přívážejí do Roxy nejlepší slovenské album roku 2007 - „Orthodox Experience“! S nimi společně jim spřízněná parta PARA.
Vstup 150czk.
start 19:00
Uvádí Roxy promotion
------------------------------

To nejlepší ze současné slovenské kytarové scény si můžete poslechnout 15. dubna v klubu Roxy. V rámci tour dorazí na společný koncert skupiny Lavagance a Para. České publikum si tak bude moci vychutnat živě slovenskou desku roku Orthodox Experience od Lavagance. Koncertní zážitek však bude hned dvojnásobný. Jak jinak by tomu také mohlo být, když se Para, působící na slovenské scéně téměř deset let, řadí mezi jednu z nejlepších slovenských koncertních skupin.

Šestičlennou kapelu Lavagance lze bezesporu označit za jednu z neprogresivnějších slovenských kapel současné kytarové scény, která si vydobyla místo na alternativní scéně a dokázala se s přehledem prosadit i v zahraničí. Vždyť i na prstech jedné ruky spočítáme kapely, kterým se podařilo v hojné míře prosadit svou hudbu (klip Miles) do denní rotace kanálu MTV. Kladného ohlasu se dočkali také coby předskokani Duran Duran na bratislavském koncertu. Jejich hudbu lze slyšet hned v několik českých a slovenských filmech (Doblba, Kvety Sakury, Feather…). K již zmíněnému albu roku Ortodox Expirience (dle ankety Rádia FM a jejich posluchačů) mají na kontě také tři hudební ceny Aurel 2007; a to za nejlepší album v kategorii alternativní hudba (Back to attraction), nejlepší videoklip (Miles) a objev roku 2006. Se skupinou Para je pojí více než profesní vztah. Jejich společná vystoupení dávají vždy tušit něco velkého. Para má v současné době na kontě 4 alba, poslední z roku 2007 (Para - Para). Chlubit se může také live DVD (Live at Babylon), které se velmi brzy stalo platinovým. Spolupráce s mnoha předními slovenskými kapelami a umělci (Liché, Puding Pani Elvisovej, Jana Kirschner, AMO…) je na denním pořádku. Proto nás pak snad už ani nemůže překvapit, že jako předkapela Richarda Müllera či Fun Lovin´ Criminals se stala právě Para.

Links
www.lavagance.com
www.myspace.com/lavagance
www.myspace.com/paraband
www.para.sk

/ podporuje Slovenský institut /

28.11.2007
Lavagance
Bratislavská alternativně-rocková kapela Lavagance dnes představila svou novou desku nesoucí název Orthodox Experience. Ve formátu mp3 si ji zájemci mohou volně stáhnout prostřednictvím stránek skupiny.
„Pro volné šíření všech mp3 nahrávek jsme se jako samovydavatelé rozhodli úplně svobodně. Hudba má cenu, není ale jen zbožím. Podle nás kopírování hudbu samotnou ani nikoho z nás nezabije,“ vysvětlují Lavagance své rozhodnutí.
Bezplatné stažení je nabízeného v bitrate 128 kbps; mimo toho si ale zájemci mohou zvolit i některou z dalších dvou variant pořízení: k dispozici je rovněž placený download ve vyšší kvalitě 192 kbps nebo deska na fyzickém CD.
Dodejme, že albem Orthodox Experience Lavagance navazují na své loňské debutové EP Back to Attraction, které jim později přineslo hned tři ceny slovenské hudební akademie Aurel – pro objev roku, nejlepší album v rámci alternativní hudby a klip roku za video k singlu Miles.

/Autor: Ladislav Řehounek - muzikus.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>