Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ladislav Zívr

2007-06-11 19:42

Pořadatel: Správa Pražského hradu ve spolupráci s Národní galerií v Praze

Místo konání: Letohrádek královny Anny

Termín konání: 4. dubna – 19. srpna 2007

Kurátor: PhDr. Lenka Pastýříková

Ladislav Zívr patří k nejpozoruhodnějším českým sochařům 20. století. Do našich dějin moderního umění se zapsal především jako jediný sochař proslulé Skupiny 42.

Do uměleckého života vstoupil na přelomu dvacátých a třicátých let. Silně na něj zapůsobilo dílo Otto Gutfreunda a od počátku třicátých let pod jeho vlivem vytvářel osobitě pojaté kubistické plastiky a portréty poznamenané gutfreundovským civilismem. Portrétní tvorba představuje v Zívrově díle souvislou linii od raných až po pozdní práce a na výstavě budou zastoupeny její nejvýznamnější ukázky.

Výstava je koncipována jako průřez všemi obdobími Zívrovy sochařské tvorby od dob studií na Uměleckoprůmyslové škole v Praze po poslední plastiku z roku 1980. Převážnou část vystavených děl tvoří plastiky z polychromované pálené hlíny, která byla hlavním Zívrovým materiálem již od raného školení v otcově hrnčířské dílně, spolu se sádrami, které jasně zachovávají umělcův rukopis. Téměř stovku plastik doplní desítka pastelů zachycujících Zívrovy retrospektivní vize vlastních plastik.

Ladislav Zívr - Komentované prohlídky na objednávku
Objednejte si komentované prohlídky. Nabízíme výklady v českém, anglickém, německém a francouzském jazyce.
Cena: základní v češtině 200 Kč / 60 min / 1skupina (max. 25 osob); cizojazyčný výklad 1500 Kč / 60 min /1 skupina (max. 25 osob). Rezervace: dva týdny předem.


Informace o doprovodných programech na www.ngprague.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>