Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

LADIDA @ ROXY

2007-07-24 01:57

LADIDA @ ROXY
Djs LADIDA (roxy booking), Lucas Hulan (roxy booking), Fatty M, Miquel (licker)
Chill out djs: Efka & Suza
Vj: Bit Cheekly
Do 23:00 vstup zdarma, po 23:00 vstup 150czk.
Uvádí Roxy promotion.
-------------------------------------

LADIDA
Minimal, Techno, Electro

Profil - www.ladida.cz - www.myspace.com/djladida
V životě Ladidy hrála hudba významnou roli již od raného dětství. Tři roky navštěvovala hudební školu a školu latinsko-amerického tance. Ale nejdříve zaujala něčím úplně jiným. Ve svých pouhých sedmnácti letech byla známa jako mezinárodně uznávaná modelka. Kolem roku 1995 se seznámila s majitelem obchodu s deskami s názvem Delirium ve švýcarském Curychu, který v ní znovu rozdmýchal její hlubokou lásku k hudbě.
V tomto období byl otevřen v Praze první techno klub a Linda – jak poznamenává sama – byla prostě ve správnou dobu na správném místě. Díky tomu mohl leckdo obdivovat v Radosti FX za gramofony českou princeznu s neuvěřitelným charismatem. V klubu hrávala od samého začátku s dobře známými DJs jako Jeff Mills, Carl Cox, Westbam, Marusha.... a díky tomu mohla rozvíjet svůj osobitý, precizní styl, kterým oslnila mnoho špičkových hvězd klubové scény. V roce 1996 byla pozvána do Mayday v Německu a mohla zde díky tomu prezentovat svou podobu energetické funky techno hudby hrané na tři gramofony. Známý elektronický mág "Frontpage" ji označil za "nejlepší mezinárodní DJský objev roku 1997" a od té doby hraje na všech ročnících Love Parade.

Ve stejném roce začala se svými prvními producentskými projekty – vydala dvě E.P. a album na vlastním labelu "Lasergirl". La.Di.Da je od roku 1997 členem mezinárodní umělecké agentury Jackfruit, která ji podporovala svými akcemi ve Francii, Belgii, Itálii, Chorvatsku, Rakousku, Španělsku, Norsku, USA... aby se zmínilo jen několik míst, včetně residencí v klubech Oxa a Sensor ve Švýcarsku. Roku 1998 sepsala Ladida smlouvu s major labelem London Records / ffrr, ale umělkyně a label měli rozdílné názory ohledně její hudební produkce, proto během následujících dvou let bohužel nedošlo k vydání žádného alba. V roce 2004 končí spolupráci s agenturou Jackfruit a stává se členkou více evropských bookingových agentur...

Díky vynikajícím ohlasům z klubů a z různých evropských festivalů mohla vystavět svou pozici jako mezinárodně uznávaný DJ. Po vydáním "Mundo E.P." na labelu Mueller Records v roce 2001 opět získala srdce a samozřejmě místo v kufřících mezinárodní DJské elity. Deska se stala jedním z nejúspěšnějších počinů zmiňovaného labelu a skladba "Lifemaster" se stala součástí mnoha DJských kompilací jako např. "Essential Underground", "Marusha – Non Stop", "Dance Valley 8", "John Acquiva Mix CD", "Amnesia – Get Into Summer 2002" atd.

Své zkušenosti, jakož i vliv kamarádů jako Marco Carola a Gaetano Parisio zúročila při vydání "Bullet E.P." na labelu Potential Bena Longa. Na tomto albu představila hrůzu nahánějící kombinaci hard, deep, energetic techna s citlivostí mladé dámy. .

Na Loveparade 2003 se Linda objevila na finální akci Siegessaule! Její set bylpřenášen po celém světě. Na podzim 2003 je naplánováno turné po Japonsku, Singapuru, Malajsii a Austrálii.

V roce 2006 Linda začíná připravovat sve zatím poslední album REFLEXIONS které je plné zvuku nové taneční evropy... Minimalu, Elektra a Techna..

Ladida též vyráží v roce 2006 na turné po Brazílii, Číně a Austrálii a na konci roku 2006 zakládá s kolegou Nippem svůj nový label Article na kterém v březnu 2006vychází singl Beeing Free pro který byl vytvořen i videoklip...

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>