Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

JAZZ MEETS WORLD - LA TROBA KUNG FÚ

2008-05-05 02:01

JAZZ MEETS WORLD
LA TROBA KUNG-FÚ
Praha, Lucerna Music Bar, Vodičkova 36

VSTUPENKY Ceny: CZK 315.00
Předprodej bude UKONČEN: 19/05/2008 19:30

Informace o akci:
La Troba Kung-fu
Ve španělské Barceloně už několik let vře hispánský kotel se stylově bezbřehou hudbou, pod níž hoří anarchie. Pro tuto hudební scénu se vžil název „mestizo“ (míšenec) a přestože se tak jmenuje místní klub, symbolizuje především nebývale odvážné, svobodomyslné fúze skupin Ojos de Brujo, Amparanoia, El Payo Malo, Macao nebo Dusminguet; Mestizo se stalo načas také domovem Manu Chao, Chebu Balowskemu nebo brazilskému DJ Wagneru Pá.
Všechny a desítky dalších jsou zastoupeny na dvojalbu Barcelona Zona Bastarda (2002), z něhož vyplývá, že ve zmíněném kotli se vaří lokální španělské styly s důrazem na flamenko, kubánská salsa, reggae, dub, ska, rock, punk, rai, hip-hop, mexické mariachi a třebas i brazilská bossa a vlastně cokoliv rytmicky neudržitelného z Jižní Ameriky.
Hodně populární a vlivné Dusminquet – Charlie Gillett o nich napsal, „že kdyby Specials s Pogues hráli akusticky a zpívali španělsky, rozdíl byste nepoznali“ - zpěvák a akordeonista Joan Garriga rozpustil v roce 2004. Následně střídal hraní s kdekým a nenápadně po Barceloně lanařil muzikanty do své nové kapely La Troba Kung-fu, výtečné esenci jedinečné různorodosti barcelonských mestizos. Garriga zlákal špičkové hráče z výše uvedených skupin, čímž zvuk La Troba Kungu-Fu ještě víc zdivočel a zároveň posunul: katalánskou cikánskou rumbu s flamenkem (představte si Gypsy Kings) přinesl kytarista Muchacho a rytmicky horkokrevnou salsu, coumbia a boogie-woogie kubánský klavírista Muñeco.
La Troba Kung-Fu s velkým úspěchem v březnu vystoupili na evropskými promotéry vyhledávaném festivale Babel Med Music v Marseille, kde představili výtečné debutové album Clavell Morenet (Via Lactea, 2007).

JOAN GARRIGA – akordeon, zpěv, kapelník
MIGUEL „MUCHACHO“ SERVIOLE –španělská kytara
MARIANO ROCH - basová kytara
JOSEP TERRICABRES – bicí
FLORENCIA INZA - perkuse

www.latrobakungfu.net/mosaic.html

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>