Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Matice česká – kulturní akce

2007-06-11 19:42

Matice česká – kulturní akce
--------------------------------------- 

Matice česká – kulturně-historické zájezdy

Přihlášky na zájezdy včetně uhrazení účastnického poplatku se přijímají v úředních hodinách Matice české (první středa v měsíci od 15 do 17 hod. v zasedací síni Národního muzea) nebo po domluvě na tel. 224 497 333, a to nejpozději 14 dní před konáním zájezdu. Zrušit přihlášku na zájezd po zaplacení je možné nejpozději týden před odjezdem, po tomto termínu se uplatňují stornopoplatky (50% z ceny zájezdu pět dní před odjezdem, 100% den před odjezdem). Průvodce si vyhrazuje právo na změnu programu. Vstupné do památkových objektů se nezapočítává do ceny zájezdu.

Sobota 14. června 2008. Krajem Zapadlých vlastenců.

Lázně Bělohrad – rodiště K. V. Raise – Památník K. V. Raise (1859–1926), prohlídka muzejní expozice, pomník a škola K. V. Raise. Vysoké nad Jizerou – prohlídka Vlastivědného muzea pro Vysoké nad Jizerou a okolí, setkání s pamětníky, kostel sv. Kateřiny, rodný dům Karla Kramáře. Paseky nad Jizerou – Památník zapadlých vlastenců – prohlídka expozice věnované působení vlasteneckého písmáka a houslaře Věnceslava Metelky (1807–1867). Nístějka – rozsáhlá zřícenina gotického hradu nad Jizerou, postaveného Valdštejny.

Odjezd: 7.00 hod. od Lékařského domu na nám. I. P. Pavlova. Cena: 350,- Kč (pro členy SNM), 400,- Kč – ostatní. Možnost oběda. Návrat do Prahy bude kolem 20 hodiny.

--------------------------------------------------------

Pražské vycházky: středa 18. června 2008

Galerie umění ve Chvalském zámku (nová stálá expozice Národního muzea). Komentovaná prohlídka výstavy, spojená s prohlídkou historických prostor Chvalského zámku. Sraz zájemců bude v 15.30 hod. ve vestibulu konečné stanice metra trasy B – Černý Most

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>