Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kůlna = cool nabídka kulturních zážitků

2008-02-22 21:01

Kůlna = cool nabídka kulturních zážitků

Kůlna je společný projekt Českého rozhlasu 3-Vltava, Národního divadla a Galerie hlavního města Prahy, orientovaný především na mladé zájemce o umění.
V průběhu roku vám bezplatné členství v této zóně přinese mnoho výhod. Zaregistrujte se na http://www.rozhlas.cz/vltava/kulna a každý pátek dostanete e-mail s programovými tipy ČRo 3-Vltava na nadcházející týden a informaci o dalším bohatém spektru akcí, které pro vás připravili ostatní partneři Kůlny nejen z pražské kultury, jejichž počet neustále roste. Čekají vás setkání s umělci na výstavách, výhodné vstupné do divadel a na koncerty a prostě další cool nabídka kulturních zážitků.

Například Galerie hlavního města Prahy připravila setkání s kurátorem výstavy Současný kubismus Václavem Magidem.
Přijďte 14. března (pátek) a 10. dubna (čtvrtek) v 16.00 do 2. patra Staroměstské radnice, kde výstava probíhá.

Ve snaze překročit postmoderní relativismus a kopírování západních vzorů, které neblaze ovlivnily podobu českého umění v posledních letech, se dnes řada autorů vrací k modernistické přísnosti v práci s formou a hledá zdroje inspirace v domácí tradici. Výrazem této tendence je navazování na unikátní domácí příspěvek modernímu umění – na český kubismus počátku 20. století.
V posledních letech naši uměleckou scénu ovládly neokonceptuální tendence, které nahradily dílo pouhou dokumentací a estetickou recepci pseudointelektuálním teoretizováním, umělce kurátorem a kritikem. Tyto tendence jsou projevem současného defétismu a dekadence, kdy umění se nezmůže na nic jiného, než na konstatování vlastního konce. Výstava Současný český kubismus má vyhlásit opak – umění neskončilo, modernistický projekt je stále živý, rozpuk kreativity plodně navazující na avantgardu dosáhl takových rozměrů, že jej již není možné nadále přehlížet.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>