Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Představení na sobotu a neděli 31.3 a 1.4

2007-06-11 19:42

Sobota 31.3.

19:00 Al Bano - Carrisi (Concerto classico)

Populární italský tenorista nazpíval oblíbené operní árie italských skladatelů (Verdi, Puccini, Donizetti) a propůjčil svůj hlas i melodiím ze symfonických děl (Čajkovského koncert b-moll a další).

20:00 The Time of My Love - hudba z klasických baletů

21:00 Mythodea - Vangelis
Vangelis & Kitaro: Oceán & Nebe a země
Výběr z Vangelisova relaxačního CD, v němž zní zvuky moře, a hudba ze soudtracku k filmu Olivera Stona, kterou složil japonský kytarista Masanori Takahaschi.

Nedělě 1.4.

20:00 Šeherezáda, Polovecké tance, Kartinky
Rimského-Korsakova inspirovaly příběhy Tisíce a jedné noci k volně pojatému vyprávění o Sindibádovi, careviči Kalendáři a princezně. Výbušné Polovecké tance jsou součástí Borodinovy opery Kníže Igor. Trojici skladeb s orientálnícm nádechem doplňuje Musorgského cyklus inspirovaný výstavou kreseb v jedné obrazárně.

21:00 Bedřich Smetana - Má vlast
Cyklus šesti symfonických básní je jedním z vrcholných vlasteneckým manifestů, spjatých ideou vlasti, národa a slávy. Programová skladba vyrůstá z českých mýtů a oslavuje českou minulost, krajinu i lid – a předpovídá slavnou budoucnosti českého národa. Vyšehrad, mýtické sídlo českých knížat a králů, se vyjevuje v bývalé slávě a rozmachu, ale i v úpadku v období válek a sporů. Vltava: dva pramínky se spojují v řeku protékající českou krajinou, míjí lesní honitbu, svatební veselí a noční rej rusalek; za Svatojánskými proudy velebně protéká pod Vyšehradem a mizí v dáli. Šárka: příběh dívčí války, pomsty, lsti, zrady, lásky a smrti; nářek upoutané Šárky přiláká muže vedené Ctiradem. Po milostné scéně a bujném veselí opilí muži usínají a ženy přivolané Šárkou muže pobíjí. Z českých luhů a hájů: obraz líbezného českého kraje – luk, lesů, zpívajících ptáků, slavnosti roztančené v rytmu polky. Tábor: oslava síly a statečnosti husitských bojovníků vychází z chorálu Ktož jsú boží bojovníci. A na závěr Blaník: uvnitř bájné hory odpočívají hrdinní rytíři, aby v nejtěžších chvílích České země z hory vystoupili a přinesli spásu.

22:00 Andrea Bocelli - Romanza
Profil slepého italského tenoristy, který se sice věnuje opernímu zpěvu, ale rád se pouští i do pop-music. Důkazem je i baladické album, na němž jsou i hity Caruso, Miserere a duet Time To Say Goodbye se Sarah Brightman.


Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>