Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Králova přízeň. Romantická slátanina? Ani náhodou!

2008-10-30 04:25

Filmová premiéra: Opravdu dobrý film, který sice nepřichází s ničím novým, ale zaručeně pobaví. Když jsem vyrážel na snímek Králova přízeň, nenapadlo mě, že by mi romantický příběh ze staré Anglie takhle učaroval – nicméně mě dostal.
Královna Anglie potratí prvorozeného syna a uvrhne tak na krále chmurné myšlenky o budoucnosti království.  Její lůno je zničeno a král o ni definitivně ztrácí zájem. Není se čemu divit, že se jeho veličenstvo brzy začne poohlížet po jiné ženě, která by s ním sdílela lože. Toho využije chudý venkovský šlechtic, který mu podstrčí jednu ze svých krásných dcer - drzou a divokou Annu. Jak už to ale bývá situace se trochu zvrtne a král se zamiluje do mladší sestry Marie. Ta se coby králova souložnice přestěhuje s celou rodinou na dvůr jejího veličenstva. Právě v tu chvíli začnou intriky, ústrky a krutost ve kterých jde jen o jedno - o královu přízeň.
Příběh je založený na anglických reáliích 16. století, kdy král Jindřich VIII. opravdu střídal milenky jako ponožky a žádná nebyla schopná dát mu vytouženého syna. I přes slabší scénář je snímek dobře zpracovaný a divák si v některých chvílích připadá, jako by se opravdu díval do 16. století. Na kvalitě snímku hodně přidali i krásné kostýmy, na kterých se rozhodně nešetřilo.

Oficiální trailer k filmu
Velmi mne zaujaly scény líčící právě královu přízeň a snahu všech jí dosáhnout. Například, když Marie musela před svým strýcem, otcem a manželem! vypovídat kolikrát ji král měl.
Snímek Králova přízeň mě opravdu chytil a nepustil. Chytil a nepustil mě i pohled na krásnou Scarlett Johansson, která jako by se do role plaché Marie narodila. Ani u její vypočítavé sestry ztvárněné Natalií Portman si na nedostatek hereckého umu stěžovat nemohu. I ostatní herci vzali své role velmi vážně. Eric Ban je coby duševně nevyrovnaný král výtečný - navíc je to opravdu borec co se svádění dam týče.
Jediné, co mě trochu mrzelo byly slabé milostné scény, kdy byl snímek podle všeho upraven pro co nejmladší publikum. No co, člověk holt nemůže vídat nahou Scarlett Johansson na plátně každý den.
Závěr: Na mém hodnocení se velmi podepsalo to, že jsem moc romanticko-historických filmů neviděl. To však nezmění fakt, že se jedná o skvělý film plný krásných kostýmů a procítěných hereckých výkonů.
Místa a časy projekcí najdete tadyZdeněk Kolbuch

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>