Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Khamoro - SVĚTOVÝ ROMSKÝ FESTIVAL : Koncert tradiční romské hudby

2008-04-24 16:35

29.5. čt, od 18:30
Světový romský festival KHAMORO 2008

Koncert tradiční romské hudby:
Bengas (ČR), Puerto Flamenco (Španělsko), Romans (Ukrajina), Esma Redžepova (Makedonie)

Předprodej 300czk v síti Ticketstream.

Info na www.khamoro.cz

Uvádí o.s. Slovo 21
--------------------------

Informace o akci:
Přípravy na 10.výročí festivalu Khamoro v plném proudu!

V současné době jsou přípravy festivalu Khamoro v plném proudu! Již teď vám můžeme prozradit něco z toho, na co se můžete na letošním jubilejním desátém ročníku těšit. Festival se koná poslední týden v květnu 25.5. - 31.5. v Praze.

Novinkou desátého ročníku bude prodloužení o jeden den. Festival začne v neděli 25.5., kdy proběhne zahajovací koncert mladých romských kapel! Poprvé bude tedy festival trvat celých sedm dní a poprvé na něm vedle tradiční romské hudby a Gypsy jazzu uslyšíte, jak si romskou hudbu vykládá mladá generace.

Protože desáté výročí je pro hudební festival už skutečně významné jubileum, rozhodli jsme se ho oslavit tím, že přivezeme ty nejlepší romské umělce z celého světa, kteří tady za posledních deset let vystoupili. V rámci koncertů Gypsy jazz se můžete těšit na světoznámé francouzské kytaristy Angello Debarre nebo Yorgui Loeffler. Na koncertech tradiční hudby uslyšíte královnu romské hudby Esmu Redžepovu z Makedonie, úžasné španělské Puerto Flamenco, jejichž zástupci nás v minulém ročníku učili na workshopech, jak se správně tančí flamenco, hudebně-divadelní představení ukrajinských Romans nebo české Bengas v kompletní sestavě.

Vedle hudebního programu oslavíme desáté výročí i bohatým doprovodným programem! V paláci Aventin bude umístěna výstava tradičních romských krojů a textilíí a v prostorách Popocafepetl na Újezdě budou k vidění unikátní fotografie jedné z nejvýznamnějších českých romistek Evy Davidové. Milovníci filmů se mohou těšit na filmovou přehlídku v kině Evald, která představí zásadní filmy a dokumenty s romskou tématikou.

Stejně jako v minulých ročnících bude součástí festivalu také odborná část, v jejímž rámci proběhnou semináře na téma romská kultura a týdenní etnomuzikologická konference, na které se představí etnomuzikologové z celého světa!
Další informace budou postupně zveřejňovány na internetových stránkách festivalu

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>