Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Když to s tebou jde do kopce

2007-08-10 18:04

Když to s tebou jde do kopce – happening v rámci Týdnů pro duševní zdraví.

Akce se koná na Petříně u Bludiště od 13 do 17 h.

Program zahájí ve kapela Vlny, ve 14 h proběhne vystoupení improvizační skupiny LSD, v 15 h zahraje kapela Duende, v 16 h akci ukončí koncert kapely Le kapr. V průběhu celého odpoledne bude probíhat výstava obrazů o. s. Baobab, výtvarná dílna „Malování na Goghovo ucho“, zážitkový workshop „Hlasy“. U Bludiště budou infostánky o duševních nemocích a o službách pro duševně nemocné. 

PROGRAM HAPPENINGU: 
13.00 – 14.00 zahájení, kapela Vlny
14.00 – 15.00 divadlo LSD
15.00 – 16.00 kapela Duende
16.00 – 17.00 kapela Le kapr 

20. září ožije plácek na Petříně u bludiště u příležitosti celorepublikové osvětové kampaně Týdny pro duševní zdraví. Návštěvníky čeká zážitkový happening „Když to s tebou jde do kopce“. Partnerská sdružení Green doors a Baobab, která nabízejí pomoc mladým lidem s duševním onemocněním, zde připravují pro veřejnost pestrý program. V průběhu celého odpoledne budou probíhat koncerty, happening divadla LSD, výstava obrazů sdružení Baobab, výtvarná dílna „Malování na van Goghovo ucho“ a zážitkový workshop „Hlasy“. Happening se koná pod záštitou radního hlavního města Prahy Jiřího Janečka.
Happening se na Petříně koná již 4. rokem. Návštěvníci mohou návštěvu happeningu spojit s příjemnou procházkou. Stoupání na Petřín symbolicky připomene náročný proces úzdravy v souboji s duševním onemocněním. Workshop „Malování na van Goghovo ucho“ návštěvníkům oživí nelehký příběh malíře Vincenta van Gogha. Workshop „Hlasy“ přiblíží návštěvníkům zážitky hlasových halucinací. Kavárna Kolíbka spolu s „tréninkovými kavárnami Green Doors“ připraví malé občerstvení.
Motto happeningu „Pojď si s námi vytvořit příběh, který uneseš!“ vybízí každého z nás, aby v krizové situaci vyhledal pomoc. V rámci happeningu se představí síť služeb v oblasti psychosociální rehabilitace. Nabízené služby dnes pomáhají mladým lidem, kteří prošli psychickou krizí, širokým spektrem programů. Obě sdružení, Green doors a Baobab, pomáhají řešit problémy s prací, bydlením, studiem, nabízí volnočasové aktivity a kulturní akce. Konkrétně se na happeningu představí kavárny Green Doors, které slouží jako tréninková pracoviště pro lidi, kteří onemocněli schizofrenií. Sdružení Baobab bude prezentovat např. volnočasové a studijní programy nebo výtvarný ateliér. Informační stánek připraví i sdružení Vida. Svépomocné aktivity divákům představí divadelní skupina Lidové spontánní divadlo. Představí se i originální kapela Le kapr a další.
Program happeningu bude zahájen ve 13:00 hod. Kromě výstavy obrazů, workshopů a informačních stánků se návštěvníci mohou těšit na hudební program. Letošní happening hudebně doprovodí kapely Vlny, Duende, Le Kapr. Vrcholem odpoledne bude ve 14:00 divadelní happening svépomocné improvizační divadelní skupiny Lidové spontánní divadlo. V průběhu celé akce bude možné získat informace o duševních nemocech a službách pro lidi s duševním onemocněním.

www.greendoors.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>