Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Filmy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Karneval rozmanitosti: Filmový maraton

2007-11-06 12:54

maraton dokumentárních filmů:
Dvě matky a otec –  Miranda Wills / Austrálie / 2006 / 52 min.

Fiona a Kellie spolu žijí několik let a touží po dítěti. Stejnou touhu má také gay Darren, Fionin kolega z práce. Sepíší tedy smlouvu o společném rodičovství, provedou podomácku umělé oplodnění a za několik týdnů se již společně radují z Fionina těhotenství. Idyla ale netrvá dlouho – čím víc se blíží porod, tím více má Darren pocit, že ho chtějí obě přítelkyně z výchovy dítěte vyšachovat. Snímek sleduje dramatický vývoj vzájemných vztahů tohoto netradičního trojúhelníku tří milujících rodičů.


Sářin svět  - Ingela Lekfalk / Švédsko / 2006 / 54 min.

Sára se ve svých třiceti letech stěhuje do vlastního bytu situovaného naproti její nejlepší kamarádce; jede na svou první dovolenou bez rodičů do Bulharska; má práci, která ji baví… To, co je pro její vrstevnice už dávno samozřejmostí, je pro lehce mentálně postiženou Sáru objevováním nového světa, který ji trochu děsí, ale zároveň i láká.


Černobílá škola v Little Rock - Brent a Craig Renaudovi / USA / 2007 / 70 min.

V září 1957 nastoupili za přítomnosti televizních kamer ke studiu na střední škole v arkansaském městě Little Rock první černí studující, které přihlížejícím davem provedla policejní ochranka. O padesát let později jsou ve třídách, na chodbách či ve školní jídelně k vidění Američani i Afroameričani – ovšem téměř bezvýhradně v jednobarevných skupinkách. A zatímco „bílí studující“ přijíždějí do školy v luxusních autech a po vyučování hrají golf, sociální zázemí „černých studujících“ je většinou mnohem horší. Zdá se, že rovný přístup ke vzdělání nespočívá jen v možnosti se na školu přihlásit…

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>