Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Karel Jerie: Šifra Mistra Hanky a jiné příběhy

2007-10-24 11:23

Pozvánku na výstavu čtěte zde

Výstava z cyklu Umění na papíře 

Karel Jerie : ŠIFRA MISTRA HANKY A JINÉ PRÁCE 

Vernisáž se koná v úterý 30. 10. ve 20:00 hodin v kavárně Lucerna (u vstupu do kina), pasáž Lucerna, Vodičkova 36, Praha 1.
Výstava bude v kavárně instalována 22. 10. a potrvá do 5. 11. 2007

Výstava se koná v rámci multimediálního komiksového festivalu KomiksFEST!

Šifra Mistra Hanky
Na letošním KomiksFEST!u bude mít premiéru nové komiksové album Karla Jerieho na scénář Tomáše Hibiho Matějíčka Šifra mistra Hanky aneb pravdivá historie RKZ, vydané nakladatelstvím Garamond. Oba autoři se pokusili pomocí komiksového média rozehrát příběh, odehrávající se v několika dějových liniích, a to za pomoci různých malířských a kresebných technik, vložených fotografií, faksimilí a odlišného letteringu (písma).
„Nechtěli jsme vytvořit další alternativní kousek, které u nás v poslední době vznikají, ale standardní komiksové album a „experimentovat“ na jeho základě. Přenést experiment z undergroundového prostoru do konvenční podoby (vazba, pevná obálka, A4, 48 stran) a přitom zachovat příběh, který má hlavu a patu,“ říká k tomu výtvarník. Na stejnojmenné výstavě budou k vidění originální kresby formátu A3 společně s jejich finální podobou v komiksovém albu. Výstavu doplní ukázky z dalšího autorova alba „Oidipus Rex“, které vyšlo letos v květnu.

Karel Jerie
Absolvoval pražskou Výtvarnou školu Václava Hollara a v letech 1999-2005 studoval na AVU v Praze obor malba v atelierech Antonína Střížka a Michaela Rittsteina. Vedle malby se zabývá tvorbou komiksů a ilustrací, vytvořil komiksové romány Oidipus Rex a Šifra mistra Hanky, kratší komiksové práce publikoval ve sbornících Inseminátor, O (ne)mrtvých jen dobré a Architektura a komiks, nebo v časopisech AARGH!, Crew, Pot, Zkrat, Bedeman či Nový Prostor, ilustruje texty pro Reflex, A2, Lidové noviny a Ikarii. Účastnil se desítek výtvarných i komiksových výstav, jeho komiksy byly publikovány v Polsku a na Ukrajině. 

V  kavárně Lucerna se od roku 2005 každý měsíc konají výstavy s názvem „Umění na papíře“ – vernisáž bývá první úterý v měsíci. Kavárna je otevřena každý den od 10-24h. Palác Lucerna se prezentací výtvarných děl snaží Pražanům i návštěvníkům Prahy představit zajímavé autory grafiky či kresby a zpříjemnit prostředí kavárny Lucerna.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>