Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kabaret Caligula: Zkáza vesmírné lodi Libido

2007-06-11 19:42


KABARET CALIGULA: ZKáZA VESMíRNé LODI LIBIDO

19:00, Velký sálVstupenky (Prodejní místa)
Kč 190 – K sezení
Kč 130 – K sezení­ - sleva děti, senioři, studenti, ZTP
Kč 110 – K sezení­ - sleva držitelé karet ISIC, ALIVE, ITIC
Prodej vstupenek na akce Paláce Akropolis a také všechny v síti Ticketpro v naší kavárně:

T +420 296 330 913
Letní provoz: 16:00-24:00

Předprodej vstupenek také v síti Ticketpro a Ticketportal.

Rezervace vstupenek na divadelní představení: dVA@palacakropolis.cz.

Kabaret Caligula: Zkáza vesmírné lodi Libido premiéra 30.09.2007 v Paláci Akropolis Originální sci-fi hra v koprodukci s Palácem Akropolis nabízí ještě více mrtvol, sexu na jevišti, písní a specifického humoru, než kterékoli jiné dílko z dílny Kabaretu Caligula. Soubor tentokrát přichází i s filmovými dotáčkami a především nevšední scénou, jejímž autorem je Franta Sádra, tvůrce interiéru pražského Cross klubu. Galaktická říše lidstva se už tisíc let klaní odkazu Velkého Romula, teď ale prožívá svou nejtěžší hodinku. Romulus, prorok, bůh, sexuální guru, se nečekaně vrátil mezi svá dítka a rozhodně se do všeho vložil - především do problému s teroristickou planetou Šiška. Hrozí zkáza. Zbraně vládní kosmické lodi Libido jsou nažhaveny, kamery jedou a vesmířané napjatě sledují přímé přenosy plné slovních přestřelek, laserové palby a nekompromisně kompromitujícího intergalaktického sexu. KC: „Touha uvést originální sci-fi hru nás pronásleduje dlouho. Kdysi dávno, v prapůvodním pokusu o realizaci snu, všechny postavy dlouze rýmovaly o supernovách a včelkách a prováděly složité pohybové kreace znázoňující skupinový sex. Nebylo to moc dobré, tak jsme naplánovali jinou hru z budoucnosti, kde zlý čínský kouzelník hrozí zničit lidstvo pomocí kung-fu a počítačového programu Vorpax a mazaných právníků a TV signálu. Ani tohle nebylo moc dobré. Potom jsme napsali Hamleta, který je z minulosti, a kde chce Hamlet zabít Laerta velkým kladivem do hlavy, což fungovalo výborně. Tento motiv proto rezonuje i v nové hře, kde víceméně chtějí všichni všechny zabít. A mít sex.“ Scénář a režie: Kabaret Caligula, Režie filmových dotáček: Jakub Sommer, Scéna: Franta Sádra, Kostýmy: Tereza Rumlenová, Light design: Adam Uzelac, Hrají: Štěpán Benyovszký, Ondřej Gabriel, Tadeáš Petr, Eva Pospíšilová, Kateřina Slavíková, Lukáš Rumlna, Jakub Tlapák, Sborově zpívají: Ema Brabcová, Jana Krčmářová, Anna Plchová, Jarka Synáčová
Související odkazy
Kabaret Caligula
trailer ke hřeKabaret Caligula

Provokativní sci-fi drama s originálním epickým dějem. Na počátku všeho stojí Romulus, pašerák, donchuán a mediální hvězda budoucnosti, kterému jeho naučná talkshow Systém, sex a světovláda nevynese jen obdiv slabšího pohlaví, ale i nečekané uvržení do černé díry. K vlastnímu překvapení se Romulus vynoří o tisíc let později na velitelském můstku říšské vládní kosmické lodi Libido, v srdci impéria vybudovaného právě podle jeho pseudofilozofie, kterou lidstvo vzalo příliš vážně. Vesmíru vládne triumvirát volených nadlidí - tři zástupci krvelačných, sexuchtivých davů, kterým je svěřena veškerá zákonodárná, soudní i výkonná moc. Každý z nich přitom dělá všechno proto, aby se vetřel do přízně velkého Romula a dostal tak snadno manipulovatelné davy do služeb svých nechutně sobeckých zájmů.
Zbožňované vůdcovské trio právě zasahuje proti poslední nezávislé výspě v galaxii, planetě Šišce, obývané rasou, která se vyznačuje šišatostí hlav a tendencí ke spontánnímu, neorganizovanému souložení. Nařčeni z terorismu a gigoloanarchismu, čelí Šišáci hrozbě úplné anihilace. Podaří se jim ale na Libido umístit svého vyslance, vybaveného schopností stát se přitažlivým a sexuálně žádoucím pro kohokoliv – zejména pak pro svatouškovské vládce lidstva. Ve třech triumvirech, uzavřených v těsném prostředí vesmírné lodi, propuknou nejnižší pudy, a celá galaxie bez dechu sleduje v přímém přenosu jejich stále nemilosrdnější intriky v zápasu o moc, kvalitní koitus a přízeň diváků. Lidé po celé galaxii jsou demoralizováni předvedenou nízkostí svých vůdců, a panika propukne naplno, když se ukáže, že objevivší se Romulus není důstojný polobožský zakladatel říše, ale přeceňovaný polointeligent, jehož schopnosti nesahají za práh ložnice, ba někdy nedosahují ani tam. Najde v sobě Romulus skryté kvality vůdce? Inseminují šišáci lidstvo svými slizkými chapadly? Překonají starci svoji impotenci? Odehraje se i Vzpoura robotů? Zrodí se hrdina? A co Zeměkoule? Shoří?

***

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>