Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

K.C. McKANZIE (DE)

2007-10-24 15:14

K.C. McKANZIE (DE)
Mini Czech Tour
Praha, Blues Sklep
Ceny: CZK 100.00

Informace o akci:
1. 11. 2007, od 21.00 se na pódiu Blues sklepu objeví německá písničkářka a kytaristka K.C. McKANZIE, o které jeden ze spoluorganizátorů, Petr Kalaš, napsal:
"K.C. McKANZIE (* 1981), berlínská písničkářka amerického původu a pro mě za mě, nacpěte si ji třeba do škatule folk. Až si ji totiž poslechnete, seznáte, že nic tak příjemného jste dlouho neslyšeli. K.C. na deskách i na koncertech doprovází její životní druh, kontrabasista Joe Budinsky (vyhledávaný jazzový hráč evropského kalibru) a oba společně produkují muziku, která se pohybuje v mantinelech tradičního amerického folku s mírným příklonem k bluegrassu a alternativnímu country a - světe div se - i se špetkou toho blues.
Samotná K.C. zpívá podobně mile a sametově jako Suzanne Vega, hudebně má ale blíž třeba k akustičtější poloze Lucindy Williams.
Tenhle koncert nezaspěte, přišli byste o výjimečný zážitek.
Písničkářka a kytaristka nepřizpůsobuje slova hudbě: "Melodie slov vede k hudbě automaticky," říká. V duu s Joe Budinskym vydala v roce 2004 debutové album "Weird Tunes From A Wild Mind". Tehdy třiadvacetiletá K.C. na něm představuje celou řadu ženských povah: zoufalou hornickou ženu; poslušnou dceru, která na přání otce střílí po každém muži pokoušejícím se přiblížit; zamilovanou prostitutku; slušné děvče na schůzce s ďáblem... Na dalším albu "The Widow Tries To Hide" (2006) obohacuje duo svou prvotinu o další nástroje.

www.kc-mckanzie.de

http://www.myspace.com/kcmckanzie

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>