Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

JUMPING DRUMS

2007-08-14 17:03

S politováním Vám oznamujeme, že ze závažných zdravotních důvodů hlavního protagonisty byl koncert Jumping Drums v Národním domě na Vinohradech dne 2/10/2007 ZRUŠEN. 


2.10.2007 od 19:30
Národní dům na Vinohradech

Martin Dejdar
+
vystoupení mistra bojového umění
KENDO 

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK JIŽ BYL ZAHÁJEN.
Vstupenky na na všechny pořady je možné zakoupit v pokladně Národního domu na Vinohradech, náměstí Míru 9, Praha 2

Pondělí 11:00 - 16:30 hod.
Úterý až pátek 9:00 - 16:30 hod.
Telefon do pokladny: 221 596 221


KONCERTNÍ SHOW BUBENÍKŮ JUMPING DRUMS

PREMIÉRA V PRAZE 2/10/07
Velký koncert JUMPING DRUMS bude premiérovým vystoupením v Praze. Jumping Drums je svérázná bubenická skupina bubeníka a muzikoterapeuta Ivo Batouška, který svým neutuchajícím elánem vtáhne publikum do své hudby. Občas připoutáni k sedadlům jindy v náladě skákat do výšky a nechat sebou zmítat rozličnými rytmy, se diváci doslova vyřádí při poslechu a sledování energické hry zvuků perkusí, bubínků, bicích souprav, chřestících nástrojů, kong, bong apod. Jumping Drums působí na hudební scéně od roku 2000. Základní tým skupiny tvoří zpravidla 4-6 bubeníků a bubenic. V instrumentáři, který tato unikátní kapela používá na svých koncertech je až 100 bubnů a perkusí z celého světa. Repertoár tvoří symbióza rytmů a zvuků všech kontinentů a pestrá mozaika stylů a hudebních forem. /World music, rock, klasická hudba, hudba taneční ale i muzikoterapeutická./
Koncert je koncipován jako bubenická show s pohybovým vystoupením mistra KENDO – Ladislava Hotovce, který vystoupí v samostatné choreografii a duelu s ukázkami bojového umění. Během koncertu zazní skladby od základních afrických rytmů přes meditativní pasáže melodiky bicích nástrojů až po synchronní bubnování za využití kompletních bicích sestav, japonských bubnů a perkusí bohatého instrumentáře Jumping Drums.
Pozvání k moderování koncertu, doufejme, přijme herec, moderátor, bavič a performer Martin Dejdar, který s Jumping Drums úspěšně spolupracuje již několik let.

IVO BATOUŠEK
Ivo Batoušek je nejen zakladatelem a lídrem Jumping Drums, ale především člověkem, který rozsévá energii bicích nástrojů všude tam, kde se objeví.
Na koncertech pro stovky posluchačů, na koncertech pro mládež, kde jim předává rovněž zkušenosti z historie a využívání jednotlivých zvuků, a v neposlední řadě v dětských domovech a speciálních školách pro zdravotně a tělesně postižené, kdy posluchači jeho prostřednictvím poznají kouzlo rytmu. V různých koutech naší země vznikají bubenické školy zaštítěné Ivo Batouškem, kde se rytmem a technikou hraní
na bicí nástroje nechávají strhnout děti, dospívající i zralí hudebníci. Ivo Batoušek rád pracuje s přirozenými talenty bez omezení předchozí akademickou výukou, proto se vedle něj na jednom pódiu objevují hudební nadšenci různých věkových kategorií. Snad právě proto je jeho vystoupení vždy prodchnuto neuvěřitelnou atmosférou živelné přirozené energie.

Národní dům na Vinohradech koncertem Jumping Drums rozšiřuje svoji standardní nabídku převážně jazzových a populárních koncertů /Festival swingové hudby, koncert Marie Rottrové viz. www.nardum.cz  se snahou zaměřit se na mladší věkovou kategorii a oslovit ji profesionální mimo žánrovou produkcí. Věříme, že si takový koncert nalezne mnoho příznivců, na které se už nyní těšíme. 
v.vaníčková 2007

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>