Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Filmy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jsme spolu, nejsme spolu

2007-06-11 19:42

Blok krátkých gay filmů o křehkosti lidských vztahů.

Machři (Freunde / The Whiz Kids)

Německo 2001

německy s českými titulky, 21 minut

Režie: Jan Krüger

Příběh dvou šestnáctiletých chlapců (nesmělého Johannese a rázného Marca), kamarádů ze školy. Kamera výborně zachycuje jejich zvláštní vztah, který kolísá mezi naprostou odtažitostí a intimitou. Marco vše skrývá a chvílemi se zdá, jako by si Johanes vše jen namlouval. Film získal v roce 2001 ocenění stříbrného lva za nejlepší krátký film na filmovém festivalu v Benátkách.

Noční plavci (Night swimming)

USA 2005

anglicky s českými titulky, 18 minut

Režie: Daniel Falcone

Otter je maloměstský chlapec, Amber je o dost starší, vlastní džíp a má atraktivní přítelkyni, takže se o Ottera moc nezajímá. Jednou se jim auto uprostřed lesa porouchá a oba jsou nuceni v lese přenocovat. Otter možná ani netuší, co ke svému příteli cítí.

Začátečníci! (Anfänger! / Beginners!)

Německo 2004

německy s českými titulky, 29 minut

Režie: Nicholas von Wackerbarth

„Pekelně to svědí, kámo! David tu včera přespal. Prvně se mě pokoušel sbalit…a pak se udělal na mou matraci! Teď je plná blech! Péro mě svědí jak ďas! Ten úchylák! Ty jo, mám na péru pupínky! Pupínky! Jestli ho chytím, tak mu na ksicht vyřežu svý jméno!” Robertův nejlepší kamarád prahne po odvetě a tak se oba snaží najít Davida, toho teplouše.

Ahoj a díky (Hello, Thanks)

USA 2005

anglicky s českými titulky, 7,5 minuty

Režie: Andy Blubaugh

Působivý krátký film Ahoj a díky, poskládaný z čistě osobních výpovědí a komentářů, nastiňuje příběh jeho tvůrce Andyho Blubaugha. Andy se pokouší na internetové seznamce najít milostný vztah, ale vychází najevo, že vztah má pouze se samotnými slovíčky z inzerátů.

Pauza (Pause)

Španělsko 2004

španělsky s českými titulky, 12,5 minuty

Režie: Vincent J. Gavara

Východ slunce, podkrovní byty a jejich obyvatelé. Okna bytů jednotlivé obyvatele spojují a odhalují střípky jejich soukromí, touhy, smyslnou žádost i obavy. Zároveň se objevuje rozpačitost, zmatek a absurdní pocity. Život jde ale dál…

Odřená kolena (Rugburn)

Kanada 2005

anglicky s českými titulky, 13 minut

Režie: Trevor Anderson

Příběh mladého zadluženého malíře Geoffreyho Thorpea, který se po mnoha urgencích rozhodne zavolat do inkasní společnosti. K jeho překvapení se na druhém konci ozve jeho bývalý přítel, Dwayne. Protože Dwayne je Geoffreymu stále blízký, rozhovor s ním není pro Geoffreyho zrovna povzbudivý.

Součást festivalu Mezipatra: Festival MEZIPATRA je soutěžní přehlídkou hraných i dokumentárních filmů s gay, lesbickou, bisexuální a transgender (GLBT) tematikou.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>