Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

JIří POKORNÝ - V PROCESU - WORKSHOP SOUčASNéHO TANCE

2008-12-12 15:01

JIří POKORNý - V PROCESU - WORKSHOP SOUčASNéHO TANCE
11:00, Velký sál
Vstupenky (Prodejní místa)
Kč 2 300 – Kombinované
Kč 2 000 – sleva děti, senioři, studenti, ZTP
Pokladna v Kavárně Paláce Akropolis:
T +420 296 330 913
Denně 10:00–24:00
So a Ne 16:00–24:00

Předprodej vstupenek také v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Předprodej vstupenek sítě Ticketpro v kavárně Paláce Akropolis denně 10.00–21.00, so+ne 16.00–21.00

Rezervace vstupenek na divadelní představení: dVA@palacakropolis.cz. Zavřít
V procesu / workshop současného tance s rozvíjením individuální tvořivosti 2. – 4. ledna 2009, 11–13 h, 14–16 h, Palác Akropolis Kurzovné: 2 300,– Kč / studenti 2 000,– Kč

Workshop pod vedením člena Nederlands Dans Theater (NDT) Jiřího Pokorného je určen všem, kteří si již osvojili základy tanečních a pohybových technik (tanečníci, herci, studenti uměleckých škol). Workshop bude mít dvě hlavní témata. Účastníci se seznámí s pohybovým slovníkem kanadské choreografky Crystal Pite, která v září tohoto roku uvedla s NDT svoji novou inscenaci. Pite patří k jedněm z nejvýraznějších současných kanadských choreografů a sbírá úspěchy i za hranicemi své země a severní Ameriky (spolupráce s Cullbert Ballet, Cedar Lake, Lalala Human Steps a dalšími). Druhá část workshopu zužitkuje taneční zkušenosti Jiřího Pokorného, který v NDT působí od roku 2003. Pokorný se zaměří na individuální tvorbu a na rozvíjení choreografického potenciálu každého tanečníka.

NEDERLANDS DANS THEATER byl založen v roce 1959 a během několika let se vypracoval na jedno z nejlepších evropských tanečních divadel pod vedením choreografa Benjamina Harkarvyho a hostujících choreografů (Hans van Manen, Anna Sokolow a Glen Tetley). V roce 1975 do souboru vstoupila jedna z nejvýznamnějších osobností v historii NDT, choreograf a tanečník Jiří Kylián, který se stal jeho uměleckým šéfem. Bylo to v době, kdy soubor procházel obdobím hledání po odchodu choreografů Manena a Tetlyho. Kyliánovi se podařilo divadlo znovu oživit a vtisknout mu nezaměnitelný charakter, se kterým slavil úspěchy po celém světě. Divadlo si své renomé udržuje dodnes. Kylián vsadil nejen na své schopnosti, ale také na spolupráci s význačnými choreografy a mladými talentovanými umělci, kterým dával pravidelně prostor. Většina z nich se vypracovala na světovou úroveň (William Forsythe, Mats Ek, Christopher Bruce, Ohad Naharin). Inscenace NDT jsou charakteristické dokonale zvládnutým tanečním řemeslem a důrazem položeným na estetiku díla, které kromě samotného tance považuje za své rovnocenné partnery i složku hudební a výtvarnou.

Jiří Pokorný se po angažmá v juniorské sekci souboru (NDT II), kam nastoupil v roce 2003, stal členem prestižní NDT I, kde působí dodnes. Vystudoval pražskou Konzervatoř, poté nastoupil do Laterny Magiky. Spolupracoval s Jiřím Kyliánem, Ohadem Naharinem, Paulem Lighfootem, Solem Leonem, Hansem van Manenem a dalšími. V rámci svého pobytu v České republice bude zároveň spolupracovat se skupinou Spitfire Company na vytvoření choreografie k jejich novému představení Chaplinův proces, jež bude poprvé uvedeno v únoru příštího roku.

Dotazy a přihlášky: Hana Kubáčková, hanakubackova (at) seznam.cz, gsm: +420 602 59 06 99, tel.: +420 284 68 05 36

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>