Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

JAZZ MEETS WORLD: HABIB KOITE & BAMADA (MALI)

2007-08-21 15:46

JAZZ MEETS WORLD
HABIB KOITE & BAMADA (MALI)
Praha, Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3 

VSTUPENKY Ceny: CZK 315.00
Předprodej bude UKONČEN: 27/05/2008 23:59

Informace o akci:
Novátorský malijský písničkář nepodlézavě propojující západoafrickou griotskou tradici se západním rockem. Představuje hudebníka pro „generaci posluchačů stávající se svědkem zhroucení kulturních bariér“. Jako jeden z mála zmírnil předpověď senegalského zpěváka Youssou N´Doura, že zpopularizovat africkou hudbu nebude pro její odlišný výrazový slovník snadné. Na nekonečném, mnohaletém turné získal obdiv Evropy, už několikrát roztančil pražskou Akropoli a přinutil Američany změnit názor na původ blues.

O Koitém je známo, že s alby šetří, ať už pro svůj perfekcionalismus, kdy hodně času stráví u skládání a bádáním ve studiu nad detaily. Je stále rovněž na nekonečném turné a Koiteho koncerty patří mezi vyhledávané atrakce.
Stále má po boku věrnou kapelu Bamada a upřednostňuje akustický zvuk s vévodícím balafonem Keletiqui Diabateho. Lehkonohost, hravost a přirozenost se tu pojí s Koitého vynikající kytarou - říkají mu africký Clapton - do níž se vplétají také struny harfy ngnoni a samozřejmě zvuk nepostradatelného bubínku talking drum. Koité unikátním způsobem zužitkovává celou řadu malijských stylů, které koloruje rockem, funky, reggae a latinou. „Pracuji s malijskou tradicí, zároveň ale toužím po její moderní podobě. Chci otevřít okno mladé generaci, umožnit jí seznámit se s vlastními hudebními kořeny. Afriku až příliš drancuje Západní popmusic“.
Pan-malijský hudební statut Koitého přístupu souvisí i s přeměnou tradičního vesnického griota v průvodce moderní dobou, zdroje radostí i strastí. „Nemusíme zatratit svou minulost, abychom se uplatnili v průmyslové éře, stavějící život v Africe do zcela nového světla“, trpělivě vysvětluje Koité.
Do Prahy přijíždí představit nové album Afriki, jednu z nejlepších afrických nahrávek loňského roku.

www.contrejour.com/artists/habibkoite

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>