Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

JAROMÍR 99 & THE BOMBERS

2008-03-26 17:14

9. 4. 2008, 20:30, Café Rudolfinum 

koncert JAROMÍR 99 & THE BOMBERS - Veřejná zkouška 

Koncert komiksové lo-fi kapely. Koncert bude zahájen performancí Jaroslava Rudiše, který přečte do hudby krátkou novou povídku napsanou přímo pro akci "Veřejná zkouška" v Rudolfinu.
Vstupné 100 Czk, 20% sleva po předložení vstupenky na výstavu.
Koncert je organizován ve spolupráci s Tobiášem Jirousem. 

Gregory Crewdson

--------------------------

21.4. 2008 - 19:00, Rock Café - Music hall

JAROMÍR 99 & THE BOMBERS + HERE

JAROMÍR 99 &THE BOMBERS: Projekt Jaromíra Švejdíka (Priessnitz, Umakart) a jeho přátel, vzniknul na vernisážích komiksu Alois Nebel, jehož je spoluautorem. Na klávesy ve skupině hraje spisovatel, dramatik a performer Jaroslav Rudiš. Základní trojici doplňuje nakladatel Joa Kater. Skupina nahrála soundtrack ke Švejdíkovému komiksu BOMBER a též hudbu k rozhlasové hře Lost in Praha, kterou napsal pro německou stanici WDR Jaroslav Rudiš. V současné době The Bombers čile koncertují, už nejen na vernisážích, ale i v klubech.

HERE vznikli ve Vyškově v roce 1990. Inspirováni shoegazerskými kapelami jako Ride, Boo Radleys nebo My Bloody Valentine vydali zasněnou desku Swirl (1993), kde hlučné kytarové vazbení důmyslně prolnuli s jemným předivem nejrůznějších zvuků a melodií. V roce 1993 také absolvovali dvě velká turné v Anglii a vrcholem působení kapely na ostrovech bylo natočení tří skladeb u světově vyhlášeného DJ Johna Peela v pořadu The Peel Session na BBC Radio 1. Záznam z této akce vyšel na německém labelu Alison Records, jako i následné album Entre Deux Soleils - 1996, které se v upravené verzi objevilo v Čechách pod názvem We Are... (Indies Rec.). Album již vyšlo s francouzskou zpěvačkou Valerií Chauvey, se kterou kapela spolupracuje doposud. V roce 2000 se Here "upsali" pod label Escape/EMI a zde vydali svoji velmi úspěšné album Double Happiness. Následně vzniklo i album remixů z této desky pod názvem Recycled! 2002. V roce 2004 vydali Here svoj čtvrtou desku pod názvem Figura Porka a odjeli řadu turné společně například s Tatabojs, Priessnitz a Umakart. Kmenovým producentem kapely je J.P. Muchow, se kterým Here plánují pro letošní rok další projekty, opět pod vydavatelstvím Escape/EMI 

vstup rockcafé - 150,- Kč

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>