Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Sport
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jarni cyklojizda

2008-04-14 19:20

Trasu jarní CYKLOJÍZDY 2008 zjistíte zde

Pravidla Cyklojízdy:

1/ Nechceme být agresivní. Nejsme tady proti automobilům, ale za kola a příjemnější město. Na řidiče automobilů nechceme křičet a budeme se k nim chovat slušně za všech okolností!
2/ Jsme ohleduplní. Čelo cyklojízdy zastavuje na semaforech a dává přednost chodcům a MHD. Stejně tak automobilovou a jinou dopravu neomezujeme více, než je nezbytně nutné.
3/ Nikdo nesmí předjíždět čelo cyklojízdy a neměl by zaostávat za jejím ocasem.
4/ Jedete-li uvnitř cyklojízdy, nemusíte se o nic starat, pouze se snažte držet pohromadě a cyklojízdu netrhat.
5/ Kvůli bezpečnosti účastníků (po dohodě s policií) porušujeme některé předpisy. Nebylo by bezpečné ani praktické, pokud bychom skupinu dělili zastavováním na semaforech nebo dáváním přednosti chodcům a automobilům, a pouštěli je tak mezi sebe.
6/ Nejezdíme po chodníku a tramvajovém pásu.
7/ Ani na cyklojízdě nezapomínejte na blikačky a další povinnou výbavu. Dětem patří přilba.
8/ Dbejte prosím na to, abyste se podle pravidel chovali Vy i lidé kolem Vás.

Pětibodová petice sdružení Automat:

Vyzýváme vedení Prahy, aby do září 2008 - během následujícího roku - přistoupilo ke konkrétním krokům, jež nastartují pozitivní proměnu města:
1/ Vypracovat dlouhodobou koncepci pro podporu pěší a cyklistické dopravy (za účasti veřejnosti). Vedení města tak získá přehled o tom, co chodce a cyklisty v Praze nejvíce trápí a jaká jsou možná řešení. Problémy budou jasnější.
2/ Umožnit obousměrný průjezd cyklistů v 5 jednosměrných ulicích (Pařížské, Šeříkové, Opletalově, Křižíkově, Dejvické). Město bude průjezdnější.
3/ Zřídit představená stání cyklistů před automobily v 5 křižovatkách (U Bulhara, Dukelských Hrdinů x Veletržní, náměstí Kinských, Na Slupi - Albertov, Těšnov - Florenc). Křižovatky budou bezpečnější.
4/ Optimalizovat interval zelené na 5 frekventovaných přechodech pro chodce v centru města (Náměstí Jana Palacha, Smetanovo nábřeží před Národním divadlem, I.P. Pavlova, Jana Želivského x Vinohradská, Vršovická u Vršovického nádraží). Přechody budou kulturnější.
5/ Zahrnout prvky cyklistické infrastruktury do všech rekonstrukcí a nové výstavby komunikací (zejména: Štefánikův most, Václavské náměstí, Kaprova ulice, Libeňský most, Hlávkův most, Letenská pláň). Praha bude modernější. 

Podepsat jí můžete zde

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>