Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Seznamte se s botanickou zahradou: Jarní cibuloviny

2007-06-11 19:42

Seznamte se s botanickou zahradou: Jarní cibuloviny. Sraz v 16 h u pokladny Areálu Jih (venkovní expozice).

Zaměřeno na jarní cibuloviny

V Botanické zahradě hl. města Prahy zahajuje cyklus provázení...

V Botanické zahradě hl. města Prahy je duben měsícem, v němž startuje cyklus provázení Seznamte se s botanickou zahradou a v něm první v řadě jarní cibuloviny....

Zajímavých informací o prvních poslech jara (jak jsou jarní cibuloviny označovány) se Vám dostane, když dorazíte ve čtvrtek 17. dubna 2008 v 16 hodin k pokladně venkovní expozice.

Projdeme si celou „cibulovou“ sbírku (v areálu JIH i SEVER), která každoročně doznává značných změn: Na podzim r. 2005 byla rozšířena o 5000 kusů cibulí z rodu Crocus, Hyacinthus, Muscari, Narciss, Tulipa aj., v roce 2006 zjara došlo k částečnému přemístění sbírky lilií a na podzim k doplnění sbírky narcisů a tulipánů, v roce 2007 přibylo 130 kultivarů lilií (kvetou až v červnu) a 15 kultivarů z rodu Eremurus. Tak se cibulové a hlíznaté rostliny staly jednou z druhově nejpočetnějších sbírek v trojské BZ – dnes jich čítá asi 3.000!

Jarní cibuloviny jsou vlastně malý zázrak: V rostlinné říši patrně nenajdeme rostlinnou skupinu s tak rozmanitou paletou barev a tvarů, která má navíc tak malé nároky na život! Vždyť jednou vysázené si samy regulují vegetační cyklus, a to po celou řádku let. A k tomu všemu si vystačí s malou cibulkou – podzemním zásobním orgánem, odkud čerpají živiny, a odkud po odkvětu nechávají vyrůst mladé dceřiné nástupkyně.

Přijďte se obdivovat kráse jarní přírody, potěšit oči i ducha a konečně nabrat i inspiraci pro své zahradničení.

Vstupné:
Společné vstupné = Fata Morgana + venkovní expozice: 120 Kč dospělí / 60 Kč děti 6 – 15 let, studenti, ISIC a TEACHER karta, důchodci / 1 Kč Senior - pas DP / zdarma děti do 6 let, ZTP, ZTP průvodce, pedagogický dozor / 300 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + děti 6 - 15 let)
Upozornění: Klima ve skleníku není vhodné pro velmi malé děti a osoby s kardiovaskulárními chorobami!
Venkovní expozice - 50 Kč dospělí / 25 Kč děti 6 – 15 let, studenti, ISIC a TEACHER karta, důchodci / 1 Kč Senior - pas DP / zdarma děti do 6 let, ZTP, ZTP průvodce, pedagogický dozor / 125 Kč rodinné vstupné (2 dospělí + děti 6 - 15 let) / 20 Kč psi

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>