Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jarmark výrobků chráněných dílen na pražském náměstí Míru

2008-09-22 12:49

Originální ručně zpracované výrobky zaměstnanců chráněných dílen budou ve dnech 22. – 26. 9. 2008 k prodeji na náměstí Míru.

Pestrý sortiment jako např. svíčky, vánoční ozdoby, drobnosti z papíru, keramiku, šperky nebo výrobky z papíru budou prodávat nejen chráněné dílny pořádajícího občanského sdružení pro péči o duševní zdraví Fokus Praha, ale také dalších sdružení. Vystřídají se zde dílna svatý Prokop U červeného javoru občanského sdružení Sluneční zahrada, sdružení pro integraci mentálně mentálně postižených Simp, Diakonie českobratrské církve evangelické a její středisko Ratolest, občanské družení Portus nebo dílna Naděje ZTP Karla Zemana.

Exotické občerstvení přichystá ethnocatering občanského sdružení Berkat. Ženy z Afghánistánu, Arménie, Čečenska nebo např. Gruzie pochoutky připravují v rámci komunitního centra pro migranty InBáze. Tradiční české dobroty v podobě koláčů nabídne sociální firma Jůnův statek Fokusu Praha. Nejen děti se mohou těšit také loutkové divadelní představení souboru BDS Praha s názvem „Ufon je kamarád“.
Jarmak bude otevřen každý den od 10.00 do 19.00.

Jarmark výrobků chráněných dílen probíhá jako součást Týdnů pro duševní zdraví 2008 jako jedna z mnoha akcí v Praze i v dalších městech České republiky. Smyslem celé akce Týdnů pro duševní zdraví je co nejvíce informovat veřejnost o problematice duševně nemocných, mentální hygieně jako prevenci duševních onemocnění i o aktivitách organizací působících v sociálně zdravotní oblasti a tím přispět ke zlepšení postoje k duševně nemocným a větší toleranci společnosti. Akce se konala poprvé v roce 1990. Setkala s ohlasem a úspěchem, a proto se z ní stala tradice. Program Týdnů pro duševní zdraví probíhá pravidelně každý rok vždy od 10. září do 10. října, tedy dne, který je Světovým dnem pro duševní zdraví. 

www.tdz.cz,  www.fokus-praha.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>