Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jakub NOHA & BAND

2007-06-11 19:42

Jakub NOHA:

Kdybych měl nějak charakterizovat náš styl, tak bych asi nesměle řekl, že se pohybujeme někde na rozhraní folku, blues a rocku a možná i něčeho tvrdšího. Od té doby, co je u nás Bubák, dostává to občas takový trochu jako Hendrixovský charakter. Já sám mám rád syrovější, razantní zvuk kapely a nějaké stylové škatulkování mi moc nesedí. Považuju styly spíš za výrazové prostředky a rád přeskakuju z jednoho do druhého, takže, když nás někdo slyší poprvé, tak někdy i užasne. Občas si pro zábavu zahrajem nějaké ty Beatles, ale já to v poslední době moc nevyhledávám.

--------------------------------------------------

Jakub Noha a Nohaband

folk-blues-rock z těch nejpevnějších kořenů www.jakubnoha.cz

(ukázky ve formě mp3 najdete na: http://music.taxoft.cz/jakub_noha/jn_hudba.htm)

Jakub Noha začínal v první polovině sedmdesátých let jako folkový písničkář, teprve v průběhu devadesátých let si splnil celoživotní sen a sestavil plně elektrifikovanou kapelu, se kterou hraje hudbu stylově připodobnitelnou Youngovým Crazy Horse - ačkoliv strukturálně odlišnou, bluesový potenciál v ní vře kdesi pod povrchem zcela zřetelně. Totéž platí i o Nohových zvláštně poetických textech. V repertoáru Jakub Noha Bandu vedle zcela převažující vlastní tvorby nechybějí ani zajímavé coververze z dílny Toma Waitse či právě Neila Younga.

V roce 2004 vydalo nakladatelství Mladá fronta v edici Česká poezie svazek „Skládám si obrázek“, který obsahuje průřez Nohovou písňově textovou tvorbou. Na konci roku 2004 se objevil rovněž v antologii českých písničkářů „Den bude dlouhý“, kterou vydalo nakladatelství Paseka.

Jakub Noha a jeho Nohaband se pohybuje především po klubech měst a obcí celé ČR. Občas zavítá i na Slovensko. Dává přednost vystupování s kapelou, ale nebrání se komornějšímu projevu, neboť při každém způsobu provedení vynikne jiná stránka jeho písní.

V současné době hledá, vytváří a obrušuje materiál pro nové album, které chce v dohledné době vydat.

Napsali o Jakubu Nohovi a Nohabandu

" ... Jakub Noha není jen žádný začátečník, ale bez diskuse regulérní legenda. Pojem a osobnost. S Nohabandem sice koncertuje deset let, ale sám nebo s různými jinými spoluhráči obráží česká pódia bezmála třicet let a "Ryba nebo pták (nebo jiné zvíře)" je jeho celkem pátým albem."

Antonín Kocábek, musicserver.cz

" ... Nohaband patří mezi soubory, které příliš nereflektují na další překotný hudební "vývoj", účelově netrendaří, nerádiovatí, ani jinak podobně netrojčí a jedou si v klidu to svoje. V tomto případě lze dodat - naštěstí. Jejich usazený projev, přiznávající výrazné vlivy hudby 60. a 70. let disponuje poctivým muzikantstvím, dávajícím ve výsledku vznik hmatatelným hudebním tvarům: folk, blues, rock; toť společný jmenovatel a základní charakteristika."

Fugas, freemusic.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>